انقلاب اسلامى از دیدگاه قرآن و حدیث

ب : رسول خدافرمود: یخرج ناس من المشرق فیوطئون للمهدى)4)

مردمى از مشرق زمین علیه ظلم وجور قیام مى کنند و براى فراهم ساختن زمینه فرج و ظهور حضرت مهدى عج جانبازى وفداکارى مى نمایند.
ج : پیغمبر اکرم صلى الله علیه وآله فرمود: انا اهل بیت اختار الله لنا الاخرة على الدنیا، وان اهل بیتى سیلقون بعدى بلاء و تشریداً و تطریداً، حتى یأ تى قوم من قبل المشرق ،معهم رایات سود، فیسئلون الخیر فلایعطونه فیقاتلون فینصرون ، فیعطون ماسئلوا، فلایقلبونه حتى یدفعوها الى رجل من اهل بیتى فیملؤ وها قسطا کما ملئوها جوراً فمنادرک ذلک منکم فلیاءتهم و لوحبوا على لثلج(5(

خداوند براى ما اهل بیت ، آخرترا بر دنیا اختیار نموده است و اهل بیت من بزودى بعد از من بلاء و سختى مى بینند وطرد و منزوى مى شوند، تا اینکه ملتى از ناحیه مشرق مى آید. ایشان تحت پرچمهاى سیاه، مجد و عظمت ، حق و عدالت مى طلبند و دشمن حق ایشان را نمى دهد.
پس براى احقاقحق و بسط عدالت مى جنگند و پیروز مى شوند، خواسته هاى بحق خود را با قدرت از دشمنمى گیرند و پرچم نهضت رابه صاحب اصلى آن حضرت مهدى (عج ) مى سپارند. پس زمین را پراز عدل و داد مى کنند چنانکه دشمنان حق و حقیقت آن را پر از ظلم و ستم کردند.
هرکس از شما مردم آن زمان را درک کند، باید به آن نهضت و ملت بپیوندد، هر چند براىپیوستن به آنان به صورت سینه خیز و با دست و شکم بر روى برف و یخ حرکت کنید، و دراین راه سختیهاى فراوان متحمل شوید.
امروز ما شاهد هستیم مردم مسلمان جهان باهمه فشارهائى که از سوى استکبار جهانى بر آنان وارد مى شود، چگونه از انقلابشکوهمند اسلامى ایران حمایت مى کنند، و به این نهضت عظیم مى پیوندند و مى کوشند تاخود را از بندهاى اسارت آزاد سازند. انشاء اللّه .
د: امام کاظم علیه السلام طبقروایت فرمود:
رجل من اهل قم یدعو الناس الى الحق ، یجتمعمعه قوم کزبرالحدیدلاتزلهم الریاح العواصف و لایملونمن الحرب و لایجبنونو على اللّه یتوکلون و العاقبةللمتقین .(6) مردى از اهل قم مردم را به حقدعوت مى کند و گروهى و ملتى دور او جمع مى شوند که از نظر مقاومت مانند قطعه هاىآهن هستند، طوفانهاى شدید آنان را سست و متزلزل نمى کند، از نبرد و پیکار با دشمنانخسته و ملول نمى شوند و نمى هراسند، بر خدا توکل مى کنند، و سر انجام کار به سودانسانهاى متقى و پرهیزکار است .
ه‍ : راوى مى گوید: (7) خدمت امام صادق علیه السلام نشستهبودم . حضرت این آیه را تلاوت فرمود: فَاِذا جاءَ وَعدُاُولیهُما بَعَث نا عَلَیکُم عِبادا لَنا اُولى بَاءسٍ شَدیدٍ فَجاسُوا خِلالَالدِّیارِ وَ کانَ وَعداً مَفعُولاً(8).
هنگامى که زمانعقوبت و کیفر فساد و تبهکارى شما بنى اسرائیل فرا رسد، ما گروهى از بندگان خود را کهداراى قاطعیت و شدت عمل و مقاومت بسیار هستند براى مجازات بر شما مسلط مى کنیم ، وایشان در میان شهرها شما را جستجو مى کنند تا در صورتى که یکى از شما به کیفر عملخود نرسیده باشید او را کیفر دهند، و این وعده خدا حتمى است
.
راوى مى گوید: پرسیدم جعلت فداک من هؤ لاء ؟ این گروه چه کسانى هستند.
فقال ثلاث مرات : هم والله اهل قم
سه مرتبه فرمود: به خداسوگند، آنان اهل قم هستند.

1 - سوره مائده / آیه 54.
2 - مجمع البیان ج 2/ ص 208.
3 -بحارالانوار ج 52 / ص 243.
4 - کنزالعمال ج 14 / ح 38657.
5 - سنن ابن ماجه ج 2/ ص 1366 بنقل از ولایت فقیه .
6 - بحارالانوار ج 57 / ص 216.
7 - همان مدرک .
8 - سوره اسراء / آیه 5.

/ 0 نظر / 30 بازدید