یاوران حضرت مهدی (عج)

3 – محبت : امام صادق (ع) می فرمایند : در میدان رزم ، آنان او را در میان می گیرند و در جنگ ها با جان خود از ایشان محافظت می کنند . ( بحارالانئار ج 52 ص 308)

4 – اطاعت کامل : نتیجه معرفت صحیح ، اطاعت آنان از امام ، از فرمانبرداری کنیز برابر مؤلایش بیشتر است . (بحارالانوار ج 2 ص 307)

5 – عبادت و صلابت : امام صادق در باره آنان فرموده اند : شبها را با عبادت به صبح می رسانند و روزها را با روزه به پایان می برند . (یوم الخلاص ص 224)

6 – شجاعت و دلیری : حضرت علی (ع) در وصف آنان فرموده اند : همه آنان شیرانی هستند که از بیشه بیرون شده اند و اگر اراده کنند کوهها را از جا بر کنند . (یوم الخلاص ص 224)

7 -  بردباری : امام علی (ع) در این باره می فرمایند : یاران مهدی (عج) کسانی هستند که به جهت بردباری شان بر خداوند منت نمی گذارند و از اینکه نقد جان خویش را در طبق اخلاص نهاده اند احساس بزرگی نمی کنند.(شرح نهج البلاغه ج 9 ص 129)

8 – یک دلی : امام صادق (ع) در حدیثی می فرمایند : اصحاب قائم (عج) به گونه ای با هم معاشرت می کنند مانند اینکه از یک پدر و مادر هستند . (تفسیر برهان ج 2 ، ص 20)

9 – علم و بصیرت : امام سجاد (ع) در این باره می فرمایند : خداوند تبارک و تعالی آنها را آنچنان از عقل و فهم و شناخت برخوردار کرده است که غیبت امام برای آنان به منزله ی مشاهده و حضور است . (بحارالانوار ج 52 ص 122)

10 – نظم : حضرت علی (ع) می فرمایند : گویا آنان را می نگرم در شکل و هیاتی یکسان ، قد و قامتی برابر و در جمال و برازندگی همانند و هم لباس اند . ( ملاحم و الفتن  ، ص 148)

11 – ایثار و شهادت طلبی : امام صادق (ع) می فرمایند : یاران مهدی (عج) در میدان رزم در اطراف او می چرخند و با جان خود از او محافظت می کنند. (بحارالانوار ج 52 ص 307)

12 – زهد و پاسایی : حضرت علی (ع) می فرمایند : او از یارانش بیعت می گیرد که طلا و نقره ای پس انداز نکنند و گندم و جویی ذخیره نکنند . ( منتخب الاثر ف 6 ب 11 ح 4 )

/ 1 نظر / 9 بازدید
همایون عباسی

ای کاش خدا توفیق آن را بدهد که از یاران وفادار مهدی موعود باشیم. بیا که دیگر طاقت جمعه های تلخ رانداریم................