مشابهت‌های دو ساده لوح!

«از آنجا که ساده لوح هستید و سریعاً تحریک می شوید در هیچ کار سیاسی دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.»!

برای مخاطبی که برای اولین بار این عبارت را شنیده و گوینده و مخاطب آن را نمی شناسد، شنیدن این عبارت در شرایط سیاسی امروز تداعی کننده نام «مهدی کروبی» است! ساده لوحی که متأسفانه در حوادث سال های اخیر، بازیچه عناصر نفوذی بیگانه شده و با اعتماد بیجا افسار امورش را به دست آنان داده است، اما بررسی در ذیل عبارت فوق نشان می دهد که این تعبیر را حضرت امام(ره) خطاب به آقای منتظری ایراد کرده است، بعد از آنکه اقدامات ساده لوحانه او کار را بدانجا کشاند که امام(ره) در آخرین روزهای عمر گرانقدر خود طی نامه مشهور(6/1/68)، وی را از قائم مقامی رهبری عزل کرد.

مروری بر عملکرد و رفتار سیاسی و عاقبت کار این دو، مشابهت های فراوانی را در اذهان تداعی می کند، به نحوی که فرزند کروبی نیز با افتخار از این تشابهات سخن گفته است! محمدحسین کروبی در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر ساخته، می نویسد: «اگر چه در حصر بودن پدر و محرومیت از زندگی و همراهی با ایشان برای من ناراحت کننده و دلگیرکننده است، اما مسرور و خوشحالم از اینکه اکنون با تجربه چنین حصری، نام پدرم در کنار نام نیک روحانیون بزرگوار، همچون آیت الله العظمی منتظری قرار می گیرد.»

این اظهار خوشحالی به خوبی حکایت از تفکرات منحرف و ضدانقلاب فرزند کروبی دارد و نشان می دهد که چطور القائات دشمنان انقلاب اسلامی موجب شده تا وی با ادبیات ضدانقلاب سخن بگوید و بی آبرویی از بابت مقابله با نظام اسلامی و زندانی شدن و حبس را افتخاری برای پدرش برشمارد و از همجواری نام کروبی و منتظری مباهات کند!

حال که چنین است، جهت تکمیل خوشحالی و سرور این آقازاده و همه علاقه مندان به آقای کروبی می توان مروری بر همان نامه مشهور حضرت امام کرد تا ابعاد بیشتری از شباهت های منتظری و کروبی آشکار شود. مشابهت های فراوانی که می توان آنها را در ذیل تعبیر «ساده لوحی» این دو قرار داد!

حضرت امام(ره) پس از توصیه مذکور مبنی بر پرهیز از دخالت منتظری در سیاست، خطاب به وی می نویسند: «نامه ها و سخنرانی های منافقین که به وسیله شما از رسانه های گروهی به مردم می رسید، ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان(روحی له الفداء) و خون های پاک شهدای اسلام و انقلاب گردید. برای اینکه در قعر جهنم نسوزید، خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمک تان کند.»

در این زمینه نیز شباهت های بسیاری بین رفتار کروبی و منتظری وجود دارد فقط کافی است مروری بر اظهارات و اقدامات چند سال اخیر کروبی داشته باشیم تا مشخص شود که اظهارات کروبی تا چه اندازه واگویه ادعاهای ضدانقلاب و دشمنان انقلاب اسلامی بوده است.

توصیه دیگر امام به منتظری آن بود که «سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین نریزد.» توصیه ای که متأسفانه باید به کروبی نیز بشود، چرا که یکی از دلایل انحراف وی را باید در همین اطرافیان آلوده کروبی دانست. وقتی فردی سابقه دار با پرونده محکومیتی همچون کرباسچی مسئولیت ستاد انتخاباتی کروبی را برعهده بگیرد (وی در نهایت آشکارا اعلام کرد که به موسوی رأی می دهد!) یا منحرفان فکری چون عبدالکریم سروش و عطاءالله مهاجرانی در صف حامیان وی برآیند و یا عنصرضدانقلابی چون مجتبی واحدی خود را سخنگوی کروبی معرفی کند، دیگر چه انتظار از شیخ ساده لوح است که در مسیر فتنه گام بر ندارد!

علاوه بر موارد مذکور موارد دیگری را نیز بر فهرست این مشابهت ها می توان افزود: احساسی بودن و اظهار نظر و اتخاذ تصمیمات عجولانه، نفوذ ضدانقلاب در حلقه اطرافیان، اعتماد داشتن به بیگانگان و ضدانقلاب بیش از اعتماد به نظام و نیروهای حزب اللهی، تبدیل شدن به تریبون ضدانقلاب و تکرار سخنانش علیه نظام اسلامی، حرکت در مسیر تجدیدنظرطلبی و جدایی از خط انقلاب و امام(ره)، ایستادگی در برابر رهبری نظام اسلامی، ایجاد تفرقه و دودستگی در جامعه، قدرت طلبی و حب ریاست و ...

البته امیدواریم کروبی حداقل در عاقبت کار شبیه به منتظری نشود و به فرموده حضرت امام «برای اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمک تان کند» فرصتی که هیچگاه منتظری قدر آن را ندانست و بر عناد و انحراف وی افزوده شد و سرانجام در جبهه مخالفت و معاندت با انقلاب اسلامی چشم از جهان فروبست.

مهدی سعیدی

منبع: http://clubwar.ir/softwar-content-content-1174.html

/ 0 نظر / 10 بازدید