امام خامنه ای : جمهوری اسلامی ایران ، خاستگاه بیداری اسلامی

حضرت آیت الله خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب ، نظام جمهوری اسلامی ایران را خاستگاه بیداری و حرکت اسلامی در منطقه خواندند .

رهبر انقلاب ، در سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی در روز 8 فوریه 1979 /طی سخنانی درباره تحولات یک سال اخیر منطقه اظهار داشتند ، کشورهایی که دنباله رو نظام سلطه بودند ، اکنون در کنار ملت ایران هستند .

روز 8 فوریه ( 19 بهمن ) ، در تاریخ انقلاب اسلامی ، " روز نیروی هوایی " نامیده شده است . 33 سال قبل در چنین روزی ، در اوج مبارزه ملت ایران به زعامت امام خمینی ( ره ) با رژیم سلطنتی ، جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش ایران ، در پیشگاه بنیانگذارجمهوری اسلامی در تهران ، با ایشان بیعت کردند . این حرکت شچاعانه نیروی هوایی ایران ، بازتاب جهانی بسیار گسترده ای داشت . تصاویر این واقعه تاریخی در سراسر جهان ، به عنوان نمادی از حمایت بدنه ی نیروهای مسلح ایران از امام خمینی (ره ) و مبارزات ملت ایران تلقی شد . بیعت همافران نیروی هوایی با امام ، روند فروپاشی رژیم پادشاهی ایران را تسریع کرد .

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار امروز با پرسنل نیروی هوایی دراین زمینه اظهار داشتند ، مهمترین درس بیعت شجاعانه وخط شکنی بزرگ نیروی هوایی در 19 بهمن ماه 1357 ( 8 فوریه 1979) ، درک تاثیر گذاری ابتکار و لزوم حرکت به جلو با نگاه امیدوارانه به آینده است . انقلاب اسلامی ملت ایران ، مصداق ابتکار ، حرکت رو به جلو و امید به آینده است . انقلاب اسلامی ، نقطه آغاز پایان دوران غفلت و توقف جهان اسلام را رقم زد و به خاستگاه بیداری اسلامی تبدیل شد . همان گونه که رهبر معظم انقلاب در این زمینه یادآور شدند ، در ایران کسی ادعا نمی کند که ملت ایران ، تحولات شکرف خاورمیانه و شمال آفریقا را به وجود آورده است ، اما تاثیر انقلاب اسلامی ملت ایران را بر روند بیداری اسلامی درمنطقه نیز ، نمی توان نادیده گرفت .

ملتهای مسلمان منطقه در تونس ، مصر و لیبی ، به حاکمیت رژیم های مستبد و وابسته پایان دادند .در یمن ، بحرین و عربستان نیز حاکمان مستبد و وابسته به غرب ، با سرکوب خونین مردم این کشورها در پی حفظ موجودیت خود هستند . ملت های مسلمان منطقه در مبارزه برای کسب آزادی و استقلال ، راهی را درپیش گرفته اند که ملت ایران / 33 سال قبل ، در آن قدم گذاشت . پیروزی انقلاب اسلامی ، حرکتی سترگ و خطیر بود ، اما پیشرفت و بالندگی انقلاب در 33 سال اخیر ، پدیده ای شگرف تر وخظیرتر است . مردم مسلمان ایران ، برای پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی ، هر سال در سالگرد پیروزی انقلاب ، در صفوف میلیونی به خیابانها می آیند تا یاد این پیروزی بزرگ برنظام سلطه را گرامی دارند و بیعت خود را با انقلاب و رهبری به جهانیان اعلام کنند .

/ 0 نظر / 9 بازدید