پیام تسلیت

سالروز شهادت آیت الله سید محمد على قاضى طباطبایى امام جمعه شهر شهید پرور تبریزبه دست منافقین کور دل تسلیت باد،شهید قاضی طباطبایی اولین شهید محراب در دهم آبان 1358 شمسی، مصادف با عید قربان،نماز عید را اقامه کرد و در همان شب در راه مراجعت به منزل توسط منافقین مورد اصابتگلوله قرار می‌گیرد و به فیض شهادت نائل می‌گردد. به همین مناسبت حضرت امام خمینی (ره) پیام زیر را خطاب به  ملت مسلمان ایران صادر کردند.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

انا للَّه و انا الیه راجعون.

با کمال تأسف ضایعه ناگوار شهادت عالِم مجاهد، حجت الاسلام والمسلمین، آقاى حاج سید محمد على قاضى طباطبایى- رحمة اللَّه علیه- را به عموم مسلمانان متعهد و علماى اعلام مجاهد و مردم غیور مجاهد آذربایجان و خصوص بازماندگان این شهید سعید تسلیت عرض، و از خداوند متعال صبر انقلابى براى مجاهدین راه حق و اسلام خواستارم .

ملت عزیز برومند ایران و آذربایجانیان غیرتمند عزیز باید در این مصیبتهاى بزرگ، که نشانه شکست حتمى دشمنان اسلام و کشور و عجز و ناتوانى و خودباختگى آنان است، هرچه بیشتر مصمم، و در راه هدف اعلاى اسلام و قرآن مجید بر مجاهدات خود افزوده و از پاى ننشینید، تا احقاق حق مستضعفین را از جباران زمان بنمایند .

عزیزان من، در انقلابى که ابرقدرتها را به عقب رانده و راه چپاولگرى آنان را از کشور بزرگ بسته است این ضایعات و ضایعات بالاتر، اجتناب ناپذیر است .ما باید از کنار این وقایع با تصمیم و عزم و خونسردى بگذریم؛ و به راه خود- که راه جهاد فى سبیل اللَّه است- ادامه دهیم .شهادت در راه خداوند زندگى افتخارآمیز ابدى و چراغ هدایت براى ملتهاست. ملتهاى مسلمان باید از فداکارى مجاهدین ما در راه استقلال و آزادى و اهداف مقدسه اسلام بزرگ الگو بگیرند؛ و با پیوستن به هم سد استعمار و استثمار را بشکنند، و به پیش‏ به سوى آزادگى و زندگى انسانى بروند. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و رحمت و مغفرت براى شهداى راه حق و شهیدِ سعید طباطبایى خواستارم .

11 آبان 58.

صحیفه امام، ج‏10، ص: 420

/ 1 نظر / 9 بازدید
عليرضا

به نام خدا انشاءالله ادامه دهنده را اين بزرگواران باشيم. اللهم عجل لوليك الفرج