مقام معظم رهبری از دید علمای اسلام

 

آغاز ولایت امام خامنه ای بر ولایتمداران و عاشقان راه ولایت مبارکباد.

حضرت امام خمینی (ره) :

اینجانب از سالهای قبل از انقلاب با جنابعالی " مقام معظم رهبری " ارتباط نزدیک داشته ام و به حساب همان ارتباط ... باقی است، جنابعالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم و شما را چون برادری که آشنا به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه ... جانبداری می کنید و میدانم در بین دوستان و ... به اسلام وم مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید.

شما سربازی فداکار در جبهه و جنگ ، ... در محراب ، خطیبی توانا در جمعه و جماعت و راهنمایی دلسوز در صحنه ... هستید.

من آقای خامنه ای را بزرگش کردم.

شما از سلاله رسول اکرم (ص) و خاندان حسین بن علی (ع) هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید.

حضرت آیت الله بهاء الدینی (ره) :

بعد از امام خمینی (ره) اگر بشود به کسی اعتماد کرد به این سید است ، حضرت آیت الله خامنه ای ذخیره الهی می باشند . مخالفت با ولایت فقیه کار ساده ای نیست . هنگامی که میرزای شیرازی مبارزه با دولت انگلیس را آغاز کرد یک روحانی با او مخالفت کرد . میرزا او را نفرین کرد و نفرین کرد و نفرین باعث محرومیت او از روحانیت گردیده و پسرش جوانمرگ شد.

حضرت آیت الله فاضل لنگرانی (ره) :

تصریح امام عظیم الشان در موارد متعدده به صلاحیت و شایستگی رهبری حضرت آیت الله خامنه ای دلیل عمده ای بر مقام اجتهاد معظم له می باشد.

حضرت آیت الله اراکی (ره) :

ملت ایران قدر این نعمت الهی را می دانند و اکنون از وارث امام خمینی (ره) تبعیت می کنند . انتصاب حضرتعالی به مقام رهبری مایه دلگرمی است.

حضرت آیت الله بهجت (ره):

خواب دیدم در مجلسی حضرت امام زمان (عج) با علمای برجسته حضور داشتند که شما – مقام معظم رهبری – وارد شدید ، حضرت برخواستند و شما را به کنار خود دعوت کردند ، شما نشستید.

حضرت آیت الله مشگینی (ره):

بر همه مسلمین جهان واجب موکد شرعی و عقلی است که حضرت مستطاب آیت الله خامنه ای را به فقاهت و لایت امر مسلمین بشناسد که واجد مقام فقاهت ، اجتهاد و حائز سایر شرایط ولایت است.

حضرت آیت الله نوری همدانی:

مقام معظم رهبری دارای مدیریت ، شجاعت و بصیریت به اوضاع جهان و مسلمانان را دارند.

حضرت آیت الله آذری قمی :

حضرت امام (ره) معظم له را برای رهبری شایسته دانسته اند و ایشان دارای صلاحیت علمی لازم برای افتاء در ابواب مختلف فقه ، و تقوای لازم را که بیش از 80 مجتهد خبره عادل انقلابی تاکید کرده اند دارند.

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی :

من در حضور امام خمینی (رضوان الله تعای علیه ) که مرحوم حاج سید احمد خمینی (ره) و سران سه قوه وقت و رهبر امروز حضور داشتند ، از جانشینی امام (ره) سوال کردم ، امام خمینی فرمودند : همین آقای خامنه ای .

حضرت آیت الله مهدوی کنی :

تعیین آیت الله خامنه ای الهامی بود از الهامات الهی و رحمتی بود از طرف خداوند که ایشان مجتهدی عادل و از یاران صدیق امام خمینی (ره) است.

حضرت آیت الله محمد تقی مصباح :

من در باره ویژگیهایی که خداوند متعال به ایشان فرموده نمی توانم صحبت کنم ولی در چند جمله کوتاه فقاهت توام با تقوا ، تیز هوشی با سعه صدر ، مدیریت توام با تعبد ، احتیاط توام با شجاعت و شهامت ، روح عبادت ، اخلاق و اعتماد بنفس توام با توسل به حضرت ولی عصر (عج) در ایشان جمع شده است.

مرحوم سید احمد خمینی (ره):

اطاعت از خامنه ای اطاعت از امام است .

هرکس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است ، در خط آمریکاست.

ما سرباز تحت امر رهبر معظم انقلاب هستیم و بر ما واجب است از فرمانده خود اطاعت کنیم.

دختر حضرت امام خمینی (ره):

من قبل از رحلت امام (ره) شخصاً به حضور ایشان رسیدم و در باره آینده سوال کردم ، حضرت امام فرمودند : آیت الله خامنه ای ، سپس صریحاً فرمودند : ایشان اجتهادی را که برای ولی فقیه لازم است دارند.

/ 0 نظر / 3 بازدید