عملکرد رهبر انقلاب چیزی شبیه اعجاز است

و بالاخره ولایت فقیه ادامه همان امامت است و از ارتکازی ترین مطالبی است که جامعه شیعی با آن آشناست و این بسیار مفهوم ارتکازی ای است لکن بعد از 30 سال مثلا بنده نوعی برایم ولایت فقیه هنوز روشن نیست.

برخی از آگاهان سیاسی که ولایت فقیه را قبول دارند لکن آن را عنصر اصلی در ماهیت این حکومت نمی دانند و رسما می گویند چون در قانون اساسی آمده قبول دارند و میگویند حکومت ما جمهوری است ولی چون مردم ما مسلمان اند آن را اسلامی میگویند و البته قانون اساسی را مردم آورده اند و مردم هم اگر بخواهند آن را عوض میکنند، این حرف کسانی است که 8 سال در این مملکت رئیس جمهور بوده اند آنها میگویند ولایت فقیه عرضی است و از مقومات این حکومت نیست و اگر ولایت فقیه را از آن حذف کنیم ماهیت آن تغییر نمی کند.

نگاه آنها اینگونه است که بله، ولایت فقیه شأنی دارد مثل امپراطوری ژاپن مثلا و نقش خاصی هم ندارد و وقتی مردم به رئیس جمهور رأی دادند، دیگر قدرت دست اوست و ولی فقیه هم مثل امپراطوری است. البته این حرفها را ته دلشان نگه داشته اند؛ چون می دانند نیازمند رای مردم اند و مردم با این حرفها به آنها رای نمیدهند.

اگر از آنها سوال شود چرا اینطور فکر می کنید، می گویند آنچه در کتب فلسفه سیاسی دانشگاه خواندیم چنین است و کسی چیز دیگری به ما نگفته است و بسیاری از مشکلات مثل فتنه اخیر تا حدی از اینجا آب میخورد، البته دشمنان فهمیده اند رمز موفقیت این نظام همین است.

ببینید آمریکا هیچ وقت از عربستان با این همه سخت گیری در اجرای قوانین اسلام مثل دست قطع کردن وگردن زدن نمی ترسد، ولی از ایران می ترسد.

انقلاب ما تقریبا همزمان بود با انقلاب افغانستان علیه مارکسیستها، آنها 30 سال است انقلاب کردند اما بعد از این همه سختی چه شد؟ الان(افغانستان) طعمه‏ای است در دست آمریکا مگر آنها شهید ندادند؟ مگر آنها جهاد نکردند؟ پس چه نداشتند؟ یک چیز و آن هم ولایت فقیه است.

امام خمینی اعتقاد داشت که یک حکومت باید براساس اسلام و اذن امام معصوم شکل بگیرد.

این یک نوع نگرش است بر اساس دین، عالم هستی مال خداست تا او اجازه نداده بر بندگانش حکومت کنی کسی حق ندارد حکومت کند. چون عالم هستی ملک خداست. می گویند این قوانین عادلانه است. بله عادلانه است ولی شما حق ندارید در ملک کسی بدون اذن او تصرف و دخالت کنید.

بینش ما می گوید من در بدن خودم حق تصرفی ندارم چون این مال خداست و به اندازه ای که او اجازه داده من حق تصرف دارم.

در حقوق بشر هم حق بشر را مطرح کرده اند نه حق خدا را. می گویند بشر حق دارد هر دینی را انتخاب کند. اینها حق بشر است نه حق خدا آنها برای خدا حقوقی قائل نیستند، مسولین کشور ما در این باغها نیستند آنها قرآنشان هم اعلامیه حقوق بشر است.

علت جا نیفتادن ولایت فقیه بعد از 30سال بخاطر مشکل فرهنگی ماست چون فضای جامعه سکولار است. و حال بگو این وحی خداست می گویند امروزه نمی شود این حرفها را زد. سیاستمداران ما فکر می کنند ولایت فقیه مزدی است که مردم بخاطر انقلاب به آخوندها دادند.

امروز اساس زندگی اسلام در دنیا قوامش به ولایت فقیه است. با این مساله نمی توان شوخی کرد که حالا یک آقایی بیاید بگوید (روایت) مقبوله عمربن حنظله بر فلان چیز دلالت دارد یا خیر، بخدا قسم اگر ولایت فقیه در قانون اساسی نبود امروز کشور ما اسلامی نبود.

در زمان امام صادق(ع) که مردم برای پرسیدن مساله به شکل فروشنده رفت و آمد می کردند امام صادق(ع) اضطرارا فرمود به عالم به احکام ما رجوع کنید. آن وقت امام نمی توانست حاکم نصب کند آن وقت فرمود "الرد علیه کالرد علینا وهو علی حد الشرک بالله "

آیا یعنی عمربن حنظله احتمال نداشت حکم اشتباهی کند؟

اهمیت حکومت اسلامی در حدی است که اگر کسی مأذون از طرف امام بود مخالفت با او در حد شرک به خداست و الا امور مردم سامان نمی گیرد و اسلام امروز در مقابل این اژدهاهایی که دهان باز کرده اند برای بلعیدن این کشور اسلامی محو و حذف می شد.

همین امام وقتی داشت انقلاب می کرد، خیلی مقلد نداشت. لکن وقتی حکم می کرد که امروز تقیه جایز نیست ولو بلغ ما بلغ مقلدین سایر مراجع هم اطاعت می کردند، چون این در ذهنشان بود که اگر مجتهد جامع الشرایطی حکم کرد، سایر مجتهدین باید اطاعت کنند. ما این را برای مردم تبیین نکردیم که اگر امکان تشکیل حکومت وحدت واحده اسلامی باشد و مصلحت جامعه آن را اقتضا کند، تفکیک و تجزیه آن خلاف مصلحت اسلام و به زبان طلبگی حرام است. مرحوم آیت الله اراکی از لحاظ شرایط عادی بخواهیم حساب کنیم شاگرد امام نبود ولی از قم آمد جماران مقابل امام ایستاد گفت:«السلام علیک یابن رسول الله»

وقتی در مورد برخی مسائل از آیت الله گلپایگانی سوال می شد می فرمودند آنچه آقای خمینی بگوید امروز ایشان رئیس است. اگرنعمت وجود امام برای جامعه ما در یک کفه ترازو باشد و تمام نعمات از معادن ونفت و... درکفه دیگر والله وجود امام سنگین تر بود وامروز مقام معظم رهبری هم چنین است.

به شما عرض می کنم برهه هایی در این 30سال گذشت و خطر هایی ازجانب مسئولین این کشور متوجه اساس اسلام بود که خداوند به برکت این رهبر، ما را از آن نجات داد، نمی دانید خدا به این مرد چه فراستی داده چه سعه صدری داده چه صبری داده!

دو تا شریک را فرض کنید. یک شریک از اول می فهمد شریک دیگرش قصد خیانت دارد، می خواهد همه چیز را در جیب خود کند. فکر می کنید چه مدت می تواند چیزی نگوید؟ 1 روز 2روز؟ نهایت آخر سال با او تسویه می کند. آدم میشود 20سال شریک خائنی را بشناسد وب خاطر صلاح اسلام و مسلمین به روی او هم نیاورد؟ بخدا قسم این شبیه اعجاز است.

اگر نبود محبت این مرد در دل مردم در این فتنه ها چه میشد؟ آیا چنین توطئه ای از کشور رفع می شد؟

در قضیه انرژی هسته ای تقریبا تمام سیاست مداران مخالف بودند و ایشان ایستادگی کردند و دیگران هم در پرتو قدرت ایشان قدرت گرفتند.

اگر ناسپاسی کنیم، اگر تغافل کنیم، اگر تجاهل کنیم، کفران نعمت کرده ایم "لان کفرتم ان عذابی لشدید"

والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

/ 0 نظر / 9 بازدید