با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

ساده‌زیست واقعی انقلاب کیست؟

محمدرضا باهنر در گفت و گو با ایرنا خاطره ای را از اوایل دوران پیروزی انقلاب اسلامی مربوط به برادرش شهید حجت الاسلام دکتر محمد جواد باهنر نقل کرد.

وی در این زمینه گفت:

در فضای پس از پیروزی انقلاب اسلامی نحوه زندگی کردن مسوولان از نظر اقتصادی و رفاه در ذهن جوانان مهم و حساس بود. مخصوصا با آن درسی که امام راحل به انقلابیون و جوانان در ساده زندگی کردن داده بودند، البته الان هم این حساسیت هست اما شاید به آن اندازه نباشد.

جلسات شورای انقلاب فرهنگی در آن زمان مخفی بود و در خانه ها تشکیل می شد و من در آن زمان در منزل شهید باهنر زندگی می کردم. برخی وقت ها جلسات در منزل شهید باهنر برگزار می شد و قرار نبود محتوای جلسات شورای انقلاب فاش شود.

یادم می آید به شهید (محمدجواد) باهنر گفتم که برخی از این آقایان همراه شما -البته برخی از آنها شهید شدند- زندگی طلبگی ندارند و وضع مالی خوبی دارند، در بالای شهر زندگی می کنند و ماشین دارند؛ چرا این گونه است؟

شهید باهنر گفت که "اگر در مجموعه ماها دنبال آدم ساده زیست می گردید، بروید دنبال آقای خامنه ای، فقط ایشان واقعاً ساده‌زیست هستند، ایشان یک طلبه واقعی است".

حضرت آیت الله خامنه ای، آن زمان در بین انقلابیون و اعضای شورای انقلاب فرهنگی بیشترین نفوذ و رساترین کلام را در بین قشر تحصیل‌کرده و جوان داشت.

در درس‌های شناختی که شهید مطهری در مسجد توحید می داد، جمعیتی زیادی جمع نمی شدند و تنها افراد ناب و متدین جمع می شدند اما آقا (رهبر معظم انقلاب) زبان بسیار برانی داشت و نفوذ زیادی در قشر تحصیل کرده و دانشگاهی داشتند.

منبع:سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

   + خلیل رنجبر - ٩:٠۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۱ بهمن ۱۳۸۸