با ولایت زنده ایم
ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: خلیل رنجبر - یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸

حضرت سیدالشهداء ابا عبدالله الحسین (ع) بوجود آورنده این نهضت فرموده اند: « من ستمگر، مفسد فی الارض و ریاست طلب و خود خواه  نیستم فقط می خواهم امت جدم را اصلاح کنم و فساد را از بین ببرم، می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم. (بحارالانوار ج 44 ص 328).

با بررسی در مورد قیام امام حسین (ع) می توان ریشه یابی کرد که امام بخاطر مسائلی چون نماز، روزه، حج،شراب ، کم فروشی قیام نکرده اند زیرا این امو تناسبی با شهادت و اسارت ندارد.

مردم مسلملن بودند و به ظواهر اسلام عمل می کردند. مقصود امر به معروف و نهی از منکر ابا عبدالله الحسین (ع) حفظ اساس اسلام و مقصود از منکر نابود کردن اساس اسلام و خاموش ساختن صدای وحی و نبوت و قرآن است.

پس از مرگ معاویه نوبت به یزید رسید. او از طریق فرماندار مدینه به امام پیشنهاد بیعت داد امام فرمودند: « وقتی اختیار امت به دست فرمان روایی چون یزید داده شود، فاتحه اسلام نیز باید خوانده شود.» (اللهوف ،24)

این جمله نیز نشان از آن دارد که انگیزه آن حضرت در قیام خونین خود حفظ اساس  اسلام و جلوگیری از انهدام آن بوده است.

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


دعاي فرج

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

Google


در كل اينترنت
در اين سايت