با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

ه بیانات خطبه‌های نماز عید سعید فطر به امامت امام خامنه ای (مدظله العالی)

تسلیم ایران را مگر به خواب ببینند/ دستاورد هسته‌ای ثمره مقاومت ملت است/ سیاست ما مقابل دولت  مستکبر آمریکا تغییری نمی‌کند/اجازه خدشه در اصول نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد

نماز عید سعید فطر به‌امامت ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) صبح امروز شنبه ۲۷ تیرماه در مصلای امام خمینی(ره) تهران اقامه شد.

مهمترین بیانات امام خامنه ای (مدظله العالی)

برپایه این گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که با حضور صدهاهزار نفری مردم تهران در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، تصریح کردند:

*این آقا (رئیس جمهور امریکا) گفته است می تواند ارتش ایران را نابود کند. قدیمی های ما این جور حرف ها را لاف در غریبی می گفتند. اگر می خواهند درست بفهمند اگر می خواهند از تجربه های خود درست استفاده بکنند بدانند اگر جنگی این جا اتفاق بیفتد آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز و جنایتکار است.

* این براثر ایستادگی ملت، مقاومت ملت، براثر شهامت و ابتکار دانشمندان هسته‌ای ماست.رحمت خدا بر شهدای هسته‌ای. رحمت خدا بر ملتی که پای حق خود و احقاق حق خود می‌ایستد.

*۱۲ سال است که ۶ دولت بزرگ جهانی نشسته‌اند در برابر ایران با هدف این‌که ایران را از پیگیری صنعت هسته‌ای خود باز بدارند، نتیجه این شد که این ۶ قدرت امروز ناچار شدند تا ادامه این صنعت را در کشور تحمل کنند. ناچار شدند ادامه تحقیقات و توسعه این صنعت را تحمل کنند. این معنایش اقتدار ملت ایران است.

*جمهوری اسلامی به توفیق الهی ، مقتدر و قوی است و روز به روز هم قوی‌تر شده است.

* جمله‌ای را ناصحان به این حضرات می‌گویم. امروز شما اعتراف می‌کنید که اشتباه کردید. الان هم دارید اشتباه می‌کنید.بیدار شوید. حقیقت را بفهمید. در منطقه اشتباهات بزرگی را مرتکب می‌شوید.

*رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان اخیر خود اعتراف کرد که در ۲۸ مرداد آمریکایی در ایران خطا کردند. اعتراف کرد که در کمک به صدام حسین آمریکایی‌ها خطا کردند. وی ده‌ها مورد را نگفت. شکنجه‌ها ، غارت‌ها، کشتارها، از بین بردن عزت ملت ایران را نگفت. تسلط صهیونیست‌ها را نگفت. نابود کردن مسافرین هواپیمای مسافربری را به وسیله شلیک موشک از دریا را نگفت.

* نکته بعدی درباره رجز خوانی‌های آمریکا در این چند روز است. در این چند روزی که بعد از پایان این مذاکرات ، دولتمردان آمریکایی مشغول رجز خوانی هستند. البته ما ایرادی به این کار نداریم. مشکلات داخلی آن‌ها ، آنان را ناچار کرده که رجزخوانی کنند. حقیقت قضیه چیز دیگری است.

*سیاست امریکا در منطقه با سیاست‌های جمهوری اسلامی ۱۸۰ درجه اختلاف دارد.

* با آمریکا در مورد مسائل دوجانبه مذاکره‌ای نداریم. گاهی در موارد استثنایی مثل این مورد هسته‌ای براساس مصلحت مذاکره کرده‌ایم.

* با این مذاکرات و با متنی که تهیه شده است در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.

* چه این متن تصویب بشود و چه تصویب نشود ما از حمایت دوستان خود در منطقه دست نخواهیم کشید.

*جمهوری اسلامی در زمینه حفظ قابلیت‌های دفاعی و امنیتی خود آن‌هم در این فضای تهدیدی که دشمنان به وجود آورده‌اند هرگز تسلیم زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد.

*اجازه خدشه در اصول نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد.

*انتظار این است که دست‌اندکاران با دقت مسائل کشور و ملی را در نظر بگیرند و آن‌چه را تحویل ملت می‌دهند بتوانند آن را با گردن افراشته در مقابل خدای متعال هم ارائه کنند.

*یک مسئله هم مسئله داخلی ماست که مسئله مذاکرات هسته‌ای است. چند نکته را در زمینه این مسئله لازم است عرض کنم.

*حوادث منطقه ما در این ماه رمضان و قبل از آن حوادث ناگواری بود و هست.

* متاسفانه دست‌های نامبارکی ماه مبارک را برای بسیاری از مردم منطقه تلخ کرد. دریمن ، در بحرین ، در فلسطین ،‌در سوریه ، بسیاری از مردم مسلمان مومن به خاطر سیه‌کاری‌های دشمنان روزهای سختی را گذراندند.

*شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا فضای کشور را تکان داد و مخصوص تهران و شهرهای بزرگ هم نبود.

*ملت ما را از خودش از شعارش از حرکتش از این جلوه های عظیم باید شناخت.

*آنچه که دشمن با فضاسازی سعی میکند از ملت ایران نشان دهد و بعضی کج فهمها هم همان راتکرار میکند انحراف و غلط است.

   + خلیل رنجبر - ٧:٥۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٤

سالگرد پیام به ملت شریف ایران‌ در پی حوادث 78 تهران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پی فساد و تخریب دو روز گذشته جمعی از اشرار، خطاب به ملت رشید و مسلمان ایران، پیامی صادر فرمودند، متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم‌

ملت رشید و غیور ایران‌

مردم عزیز تهران‌

دو روز است که جمعی از اشرار با کمک و همراهىِ برخی از گروهک‌های سیاسىِ ورشکسته و با تشویق و پشتیبانی دشمنان خارجی در سطح تهران، به فساد و تخریب اموال، و ارعاب و عربده‌جویی پرداخته و موجب سلب امنیت و آسایش مردم شده‌اند.

دشمنان زبون و حقیر اسلام و انقلاب گمان کرده‌اند انقلاب و مردم مؤمن و انقلابی به آنان اجازه خواهند داد که با فتنه‌انگیزی خود، راه سلطه‌ی آمریکای جنایتکار را بر میهن عزیز ما هموار کنند. گروهک‌های وابسته و معاند، طبق تحلیل اربابان و معلمان خود، گمان کرده‌اند مردم ایران از اسلام و انقلاب، دست برداشته‌اند، و به خیال باطل خود میخواهند از انقلاب اسلامی انتقام بگیرند؛ ولی غافل از این که ملت مؤمن و شجاع و هوشیار به آنان و اربابان و پشتیبانان آنان اجازه‌ی ادامه‌ی شرارت را نخواهند داد و نظامِ مقتدر اسلامی، آنان را به شدت منکوب خواهد کرد.

به مسؤولان در دولت و بخصوص مسؤولان امنیت عمومی تأکید شده است که با درایت و قدرت، عناصر مفسد و محارب را بر جای خود بنشانند و بی‌شک کسانی که چشم به فتنه‌انگیزی‌های این روسیاهان دوخته‌اند، مأیوس خواهند شد. ملت بزرگ ایران مخصوصاً جوانان عزیز باید در کمال هوشیاری مراقب حرکات دشمن باشند و به طور کامل با مأموران، همکاری کنند و عرصه را بر عناصر مزدور و خودفروخته‌ی دشمن، تنگ نمایند. و بخصوص فرزندان بسیجی‌ام باید آمادگیهای لازم را در خود حفظ کنند و با حضور خود در هر صحنه‌ای که حضور آنان در آن لازم است، دشمنان زبون را مرعوب و منکوب سازند.

تأیید اسلام و مسلمین را از خداوند متعال مسألت میکنم.

سید علی خامنه‌ای

۱۳۷۸/۰۴/۲۲

   + خلیل رنجبر - ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٤

ظهور و چاپ عکس‌هاى خانوادگى

سوال: ظهور و چاپ عکس‌هاى خانوادگى و یا عروسى که در آنها خانم‌ها با محارم خود و بدون حجاب کامل مى‌باشند توسط عکاسى‌ها چه حکمى دارد؟ جواب:  ظاهر کردن و چاپ آن نزد عکاسى که آنها را نمى‌شناسد بدون قصد ریبه و لذت و خوف وقوع در فتنه و فساد اشکال ندارد.

استفتائات مقام معظم رهبری - www.leader.ir

   + خلیل رنجبر - ٩:٠٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٦ تیر ۱۳٩٤

ما محتاجیم

حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند: (در ماه مبارک رمضان ) ازهمه بالاتر این است که انسان خودش را اصلاح کند ، ما محتاج به اصلاح هستیم، محتاج به تهذیب نفس هستیم، تا آن دم آخر ما محتاجیم. پیغمبرها هم محتاجند. انبیای بزرگ هم محتاجند، منتها آنها احتیاج خودشان را فهمیده اند و دنبالش عمل کرده اند، و ما از باب اینکه حجاب داریم نتوانستیم بفهمیم ؛ و به تکالیف خودمان عمل نکردیم. امیدوارم که ان شاءالله این ماه مبارک رمضان به همه شما مبارک باشد. و مبارک بودن به این است که بنا براین بگذارید که به تکالیف خدا عمل کنید. 

صحیفه امام، ج 18، ص 480، خرداد63

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٤

راه مهیا شدن برای ورود به شب قدر در کلام امام خمینی(ره)

قلب انسان مانند آینه صاف و روشن است، و بر اثر توجه فوق العاده به دنیا و کثرت معاصی کدر می‏ شود؛ ولی اگر انسان لااقل صوم را برای‏ حق تعالی خالص و بی‏ ریا انجام دهد (نمی‏ گویم عبادات دیگر خالص نباشد، همه عبادات لازم است خالص و بی‏ ریا انجام گیرد.) این عبادت را که اعراض از شهوات، اجتناب از لذات، و انقطاع از غیر خداست در این یک ماه بخوبی انجام دهد، شاید تفضل الهی شامل حال او شده آینه قلبش از سیاهی و کدورت زدوده گردد؛ و امید است که او را از عالم طبیعت و لذات دنیوی منحرف و منصرف سازد؛ و آن گاه که می‏ خواهد وارد «شب قدر» شود، نورانیت‌هایی که در آن شب برای اولیا و مؤمنین حاصل می‏ شود به دست آورد. و جزای چنین روزه‏ ای خداست؛ چنانکه فرموده است: الصّوم لی و انا اجزی به. چیز دیگر نمی‏ تواند پاداش چنین روزه ‏ای باشد. جنات نعیم در مقابل روزه او بی ‏ارزش بوده نمی ‏تواند پاداش آن به حساب آید. ولی اگر بنا باشد که انسان به اسم روزه دهان را از مطعومات ببندد و به غیبت مردم باز کند و شب های ماه مبارک رمضان، که مجالس شب نشینی گرم و دایر بوده وقت و فرصت بیشتری است، با غیبت، تهمت و اهانت به مسلمانان به سحر انجامد، چیزی عاید او نمی‏ شود و اثری بر آن مترتب نمی‏ گردد.

جهاد اکبر، ص ۴۳ و ۴۴

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٤

رضیت بالله رباً و بالاسلام دیناً

رضیت بالله رباً و بالاسلام دیناً   ( از فرمایشات آیت ا... شیخ محمد کوهستانی )

یکی از مشکلات قبر سؤال دو ملک مقرب خدا یعنی نکیر و منکر از میت است »البته ، برای مؤمنان بشیر و مُبَشِّرند ـ و سپس رو به ما بچه طلبه ها کردند و فرمودند: آیا شما دعای « رضیت بالله ربا و بالاسلام دیناً» را از حفظ اید و بعد از هر نماز می خوانید یا نه؟ شما آن دعا را ـ که متضمن اقرار به توحید و امامت و وحی و نبوّت است ـ حفظ کرده و پس از هر نماز بخوانید، وقتی زبان شما به آن کلمات عادت پیدا کرد و هنگامی که شما را در قبر گذاشته و همه برگشتند و در حالت تنهایی قرار گرفتید چون عادت به آن دعا دارید شروع می کنید به خواندن آن دعا. این جا است که آن دو ملک برای سؤال قبر نزد شما می آیند و می بینند شما مشغول خواندن همان چیزی هستید که آن ها می خواستند از شما بپرسند. در این حال است که یکی از آن دو ملک می گوید: از این شخص بپرسیم! دیگری می گوید چه بپرسیم او که قبل از پُرسِش دارد می خواند. در نتبیجه تصمیم بر سؤال می گیرند و می گویند من ربک؟ من نبیک؟شما در آن حال سربلند کرده و به آنها می گویید، مگر نمی شنوید که من دارم می خوانم: « رضیت بالله رباً و بالاسلام دیناً» دیگر این چه سؤالی است که از من می کنید. آن دو ملک خوشحال می شوند و قبر تو باغی از باغ های بهشت می گردد. »

( منبع : کتاب بر قلّه پارسایی ، سایت صالحین )

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٢ تیر ۱۳٩٤

گفتم که به پیری رسم و توبه کنم !

انسان نباید بگوید که من چون هنوز نَفسم را تربیت نکرده ام و نمی توانم او را کنترل کنم و مهارش را در

دست بگیرم که دیگر گناه نکند و خطایی از او سر نزند ، به همین خاطر توبه نمی کنم ! زیرا توبه من فایده ای ندارد! این کار را نکنید. از گناهانتان توبه کنید، از کجا معلوم که تو دوباره گناه کنی؟! شاید نکردی. شاید همین امشب اجل رسید و از دنیا رفتی ، چرا این حرف را میزنی که : “ من چون خاطر جمع از نفسم نیستم، پس توبه هم نمی کنم.(حالا وقت باقی است)به پیری که رسیدم توبه میکنم."گفتم که به پیری رسم و توبه کنم/ اینقدر جوان مُردُ یکی پیر نشد"

( از فرمایشات آیت ا... مجتهدی تهرانی - ره )

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٢ تیر ۱۳٩٤

مشروطه؛ پیشینه شوم "اعتماد به غرب"

محمد جعفربگلو

با نگاهی به تاریخ مشروطه می‌توان دریافت که "اعتماد به غرب" نه تنها کمکی به پیشرفت کشور نمی‌کند بلکه با افول بنیان‌های نیم بند دموکراسی زمینه استعمار و استثمار را برای غرب در ایران به وجود می‌آورد. این برهه از تاریخ تقابلی از رویکرد "اعتماد به غرب" و "عدم اعتماد به غرب" شکل گرفت که گذار تاریخ نشان می‌دهد در نهضت مشروطه هم اعتماد به غرب راه به جایی نبرد و دیکتاتوری را در ایران حاکم کرد.

     به گزارش خبرنگار مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جنبش مشروطه یکی از بزرگترین تحولات سیاسی تاریخ معاصر ایران به شمار می رود؛ دوره‌ای که گفتمان غالب آن اعتماد به غرب  و اقتباس از آن بود و در این زمینه تبلیغات وسیعی صورت گرفت تا القاء کنند انگلستان به عنوان ناجی مشروطه است. این ظاهرسازی‌ها و تبلیغات گسترده حتی موجب شد تا بسیاری از گروه‌های مخالف حضور سیاست انگلستان در ایران نیز از موضع خود عقب نشینی کرده و اعتماد به غرب را بپذیرند ولی نتیجه "اعتماد به غرب" موجب شد تا از دل مشروطه دیکتاتوری رضاخان سربرآورد.

      اما در دوران مشروطیت روحانیون شیعه با ورود جدی به این نهضت، دوره نوینی از طرح نظریات مختلف درباره مبانی سیاسی مشروطه را با بهره گیری از میراث فقه سیاسی شیعه بنیان گذاشتند. در این میان شیخ فضل الله نوری با طرح نظریه مشروطه مشروعه به مبارزه با بدعت گذاری سکولارهای غربگرا برخاست. وی که باور داشت نظام مشروطه در تضاد مستقیم با مبانی شریعت است تلاش کرد تا از افول ارزش‌های اسلامی در ایران جلوگیری کند.

        این برهه از تاریخ تقابلی از رویکرد "اعتماد به غرب" و "عدم اعتماد به غرب" شکل گرفت که گذار تاریخ نشان می‌دهد در نهضت مشروطه هم اعتماد به غرب راه به جایی نبرد و دیکتاتوری را در ایران حاکم کرد.

       هدف اصلی مشروطه خواهان رهایی از یوغ استبداد داخلی به هر قیمت ممکن بود تا جایی که برای رسیدن به این مهم حتی به دامان استکبار خارجی پناه بردند. روشنفکران مشروطه خواه که مشروطه را با قالب غربی پذیرفته بودند با تحصن در سفارت انگلستان اصلی ترین عنصر جنبش، یعنی استقلال را نادیده گرفتند. بدین ترتیب با بست نشینی در سفارت انگلیس، علاوه بر اینکه قداست جنبش را زیر سوال بردند، سنت تحصن در سفارت خانه‌های بیگانه را نیز بنیان نهادند.

      این در حالی بود که علما ابتدا در حرم حضرت عبدالعظیم و سپس در قم تحصن کرده بودند. این حرکت در نهایت به امضای فرمان مشروطه از سوی مظفرالدین شاه منجر شد و بدین ترتیب صحنه سیاسی کشور دچار دگرگونی شد اما این پایان ماجرا نبود.

*** تقابل گفتمان "اعتماد به غرب" و "عدم اعتماد به غرب"

    درحالی که اوضاع سیاسی کشور به سمت سکولاریزه شدن می‌رفت شیخ فضل الله نوری با تحصن در حرم حضرت عبدالعظیم گفتمان نوینی را بنیان نهاد. وی که خواستار نظارت علما در قوانین مجلس بود آرای خود را در مجموعه ای که بعدها به «لوایح شیخ فضل الله» معروف شد منتشر کرده و مبارزات خود را ادامه داد.[1] عمده نظرات مطرح شده توسط شیخ در رسائل خود ناظر به نقد جریان مشروطه خواهی سکولار است. به عنوان مثال اگر شیخ فضل الله در مقام ضدیت با آزادی بر می آید، این ضدیت در واقع واکنش به خواسته مشروطه خواهان غربی از طرح مسئله آزادی است. در واقع شیخ با آن نوع از آزادی که مدنظر روشنفکران غرب زده است مخالف بوده و آن را در تعارض با شریعت اسلام می داند. [2]

   درحالی که مشروطه خواهان و مشروعه خواهان به دنبال تبیین آرای خود بودند، تداوم دشمنی محمدعلی شاه با مشروطه، به کودتای نظامی وی علیه مجلس ختم شد. اما دیری نپایید که دوران استبداد صغیر نیز پایان یافت و فاتحان تهران محمدعلی شاه را از سلطنت خلع کردند.

اینک نوبت شیخ فضل الله بود تا با غضب مشروطه طلبان مواجه شده و در 13 رجب 1327 بر دار کشیده شود. شیخ که حافظ منافع شریعت بود تا پای دار همچنان بر نظرات خود تاکید کرد و هرگز حاضر به عقب نشینی نشد. وی به دلیل حضور و فعالیت برخی جریان های غیر اسلامی و گاه ضد اسلامی، کوشید تا با نقد مبانی نظری نظام مشروطیت به دفاع از مبانی اسلام برخیزد و به دلیل باورهای دینی عمیقی که داشت حاضر شد تا در این راه از جان خود نیز بگذرد. این ایستادگی شیخ تا پای جان به وضوح نشان دهنده دغدغه وی در حفظ اسلام و باور قلبی او می باشد.[3] به تعبیر امام خمینی (ره) «جرم شیخ این بود که قانون باید اسلامی بوده و موافق اسلام باشد.» [4]

      اعدام شیخ فضل الله پیش زمینه ای برای تفوق غرب بر ایران شد. در همین رابطه جلال آل احمد در کتاب «در خدمت و خیانت روشنفکران» می نویسد: «من نعش آن بزرگوار را بر سردار همچون پرچمی می‌دانم که به علامت استیلای غرب‌زدگی پس از 200 سال کشمکش بر بام سرای این مملکت افراشته شد»[5]. از این پس، انگلستان با دور کردن علما از سیاست، صحنه را برای فعالیت روشنفکران غربگرا آماده ساخت. گفتمان غالب در این دوران اعتماد به غرب بود به طوری که تبلیغات وسیع در این زمینه باعث شد تا انگلستان به عنوان ناجی مشروطه خواهان معرفی شود. این ظاهرسازی ها و تبلیغات گسترده حتی موجب شد تا بسیاری از گروه های مخالف حضور سیاست انگلستان در ایران نیز از موضع خود عقب نشینی کرده و اعتماد به غرب را بپذیرند. نتیجه آنکه از دل جنبش مشروطه دیکتاتوری رضا خان سربرآورد.

اما تاریخ تکرار شده و آنچه در هیاهوی مشروطیت رخ داد امروز نیز اتفاق می افتد. در آن دوران عده ای از روشنفکران غربگرا آواز اعتماد به غرب سر داده بودند و پیشرفت کشور را منوط به ارتباط به غرب می دانستند.

 امروز نیز گروهی از روشنفکران که به عقیده خود به دنبال ترسیم آینده ای روشن برای ایران هستند با تبلیغات پر دامنه خواهان اعتماد و ارتباط با آمریکا هستند ولی این گروه توجه نمی‌کنند که تاریخ گواهی می‌دهد ارتباط با غرب راه پیشرفت نیست بلکه تجربه تلخ مشروطه را تکرار می کند.

پی نوشت:

    حسین آبادیان، مبانی نظری حکومت مشروطه مشروعه، تهران: نشر نی، 1374، ص 40.

    غلامحسین زرگری نژاد، رسائل مشروطیت، تهران: کویر، 1373، ص 162.

    علی محمد طرفداری و جمال رضایی، «تاملی در مبانی نظری و ضرورت های تاریخی نظریه مشروطه مشروعه شیخ فضل الله نوری»، تهران: فصلنامه گنجینه اسناد، سال بیست و یکم، 1390، ص 20.

    صحیفه نور، جلد 13، ص 175.

    جلال آل احمد، در خدمت و خیانت روشنفکران. تهران، انتشارات خوارزمی، جلد دوم، صفحه 402.

   + خلیل رنجبر - ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ تیر ۱۳٩٤

سالروز جانبازی آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی)

امام خمینی می فرمودند: من به شما خامنه‌ای عزیز تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، توطئه‌های استکبار جهانی علیه نظام نوپای اسلامی فزونی گرفت. یکی از این توطئه‌ها، تجهیز و تقویت گروهک‌ها و جریانات ضد انقلاب بود. این گروهک‌های منحرف که با سوءاستفاده از موقعیت در اوایل انقلاب به جمع‌آوری و دزدی و غارت سلاح و مهمات پرداخته بودند، شروع به بمب‌گذاری در گوشه و کنار کشور و ترور روحانیون مبارز و انقلابی و حتی مردم عادی نمودند و شخصیت‌های ارزشمندی را به شهادت رساندند. یکی از این گروهک‌ها، گروهک ضاله فرقان بود که با اندیشه التقاطی و منحرف خود در ترور شخصیت‌های ارزشمند نظام قدم پیش نهاد. از جمله اشخاص ترور شده توسط این گروه می‌توان به سپهبد قرنی، شهید مطهری، شهید حاج مهدی عراقی، آیت‌الله قاضی طباطبایی و استاد مفتح اشاره کرد. در روز 6 تیرماه 1360، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که نمایندگی امام در شورای عالی دفاع و نیز امامت جمعه تهران را به‌عهده داشتند، در مسجد ابوذر تهران جهت پاسخ به پرسش‌های مردم پشت  تریبون قرار گرفتند، اما انفجار ضبط صوت بمب‌گذاری شده باعث شد از سمت راست بدن مورد اصابت  ترکش‌ها قرار بگیرند. روی قسمتی از ضبط صوت که در محل انفجار افتاده بود عبارت «هدیه گروه فرقان» که با ماژیک نوشته شده بود به چشم می‌خورد. پس از انفجار، ایشان به بیمارستان منتقل شدند و مورد عمل جراحی قرار گرفتند. اراده خدا بر این تعلق گرفته بود که ایشان برای آینده نظام حفظ شوند و به عنوان افتخار جانبازان در خیل جانبازان انقلاب اسلامی قرار گرفتند. حضرت امام خمینى(ره) در پیامی به مناسبت سوءقصد نافرجام به ایشان فرمودند: «خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروه‌ها و اشخاص احمق قرار داده است و خداوند را شکر که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هر نقشه که کشیدند و هر توطئه که چیدند ملت فداکار را منسجم‌تر و پیوندها را مستحکم‌تر کردند.... اینان به کسی سوء‌قصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد، در گوش مسلمین جهان طنین‌انداز است.... من به شما خامنه‌ای عزیز تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم».

انتهای پیام/

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ تیر ۱۳٩٤