با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

متن پیام فرمانده کل قوا امام خامنه ای در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه) به منظور گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و همزمان با روز تجلیل از شهدا و ایثارگران دفاع مقدس پیامی صادر فرمودند، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در نخستین روز هفته‌ی دفاع مقدس که یادآور مجاهدت عمومی و با شکوه ملت ایران در برابر کید و مکر دشمنان انقلاب و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی است، نام و یاد شهیدان عالی مقام و سرافراز را گرامی میدارم و برترین درجات بهشتی را برای آنان از خداوند متعال مسألت میکنم.

همچنین سلام و احترام و ارادت قلبی خود به خاندان‌های شریف و ایثارگر آنان که با صبر و پایداری بی نظیر خود چهره‌ی ملت ایران را در تاریخ، درخشان ساختند تقدیم می‌کنم.

امروز با پیشرفت و درخشش کشور و تأثیر عمیق آن در بیداری عالم اسلام، بار دیگر ارزش مجاهدت فداکارانه‌ی شهیدان عزیز ما آشکار گشت. خدای حکیم و قدیر را سپاسگزاریم که خون شهیدان ما ضایع نگشت و این فداکاری‌ها جان تازه‌ئی به امت اسلام بخشید.

 همه باید خداوند متعال را بر الطاف آشکار و پنهانش شکر گوئیم و دوام و افزایش آن را از درگاهش مسألت کنیم و توفیق انجام وظیفه را از او بخواهیم. امید است قلب مقدس حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و روح مطهر شهیدان و امام بزرگوار از همه‌ی ما خشنود گردد.

والسلام علیکم و رحمة الله

سیّدعلی خامنه‌ای

٣١/شهریور/١٣٩٠

   + خلیل رنجبر - ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٠

هفته دفاع مقدس گرامی باد

پندار ما این است که شهدا رفته اند و ما مانده ایم اما حقیقت این است که شهدا ماندند و زمان ما را با خود برده است.  

سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٠

از خاطرات مقام معظم رهبری در دوران هشت ساله دفاع مقدس

امید به جوانان

اکثر جوانی‌هایی که در جنگ نقش‌های مؤثر ایفا کردند از قبیل دانشجوها بودند و خیلی هایشان هم جزو نخبه‌ها بودند. دلیل نخبه‌بودنشان هم این بود که یک جوان بیست و دو سه ساله فرمانده یک لشکر شد؛ آنچنان توانست آن لشگر را هدایت کند و آن چنان توانست طراحی عملیات را که هرگز نکرده بود، بکند که نه فقط دشمنانی را که مقابل ما بودند یعنی سربازان مهاجم بعثی عراق متعجب کرد بلکه ماهواره‌ای دشمنان را هم متعجب کرد. ما والفجر هشت را که حرکت نشدنی و باور نکردنی است داشتیم درحالی که ماهواره‌های آمریکایی برای عراق لابد این موضوع را شنیدید و مطلعید کار می‌کردند؛ اطلاعات به آن کشور می‌دادند؛ یعنی دائماً قرارگاه‌های جنگی رژیم بعثی با دستگاه‌های خبری آمریکایی و با ماهواره‌هایشان مرتبط بودند و آن ماهواره نقل و انتقال و تجمع نیروهای ما را ثبت می‌کردند و بلافاصله به آن اطلاع می‌دادند که ایرانیها کجا تجمع کرده‌اند و کجا ابزار کار گذاشته‌اند. حتما می‌دانید که اطلاعات در جنگ نقش بسیار مهم و فوق العاده‌ای دارد اما زیر دید این ماهواره‌ها، ده‌ها هزار نیرو رفتند تا پای اروند رود و دشمن نفهمید! با شیوه‌های عجیب و غریبی که می‌دانم شماها چیزی از آنها نمی‌دانید البته آن وقت برای ماها روشن بود بعد هم برای مردم آشکار شد منتها متأسفانه معارف جنگ دست به دست نمی‌شود. یکی از مشکلات کار ما این است لذا شماها خبر ندارید اینها با کامیون با وانت، به شکل‌های گوناگون مثل اینکه گویا هندوانه بار کرده‌اند، توانستند ده‌ها هزار نیروی انسانی را با پوشش‌های عجیب و غریب و در شب‌های تاریکی که ماه هم در آن شبها نبود به کناره اروندرود منتقل کنند و از اروندرود که عرض آن در بعضی از قسمتها به دو سه کیلومتر می‌رسد این نیروهای عظیم را عبور بدهند به آن طرف از زیر آب و با آن وضع عجیبی که اروند دارد که شماها شاید آن را هم ندانید. اروند دو جریان دارد: یک جریان از طرف شمال به جنوب است که آن جریان اصلی اروند است و رودخانه دجله و فرات هم در همین جریان به اروند متصل می‌شوند و با هم به طرف خلیج فارس می‌روند. جریان دیگر عکس این جریان است و آن در مواقع مد دریا است. در این مواقع آب دریا به قطر حدود دو سه یا چهار متر از طرف دریا یعنی از طرف جنوب می‌آید به طرف شمال یعنی دریا سرریز می‌شود در رودخانه. با این حساب یعنی اروند دو جریان صدو هشتاد درجه‌ای کاملاً مخالف همدیگر دارد. به هر حال با یک چنین وضع پیچیده‌ای آن زمان ما در جریان جزییات کار قرار می گرفتیم و آن دلهره‌ها و کذا و کذا رزمندگان اسلام توانستند به آنجا بروند و منطقه‌ای را فتح کنند و کار شگفت آوری را انجام دهند این کار کار همین دانشجوها و همین جوانان و همین نخبه‌هایی دارد که در بسیج و در سپاه بودند.

(بیانات در دیدار با جوانان نخبه و دانشجویان 5/7/83 )

   + خلیل رنجبر - ٩:٤٥ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٠

جن در قرآن کریم

1 - جن از شعله آتش آفریده شده؛ بر خلاف انسان که از خاک آفریده شده است. (سوره الرحمن، آیه 15)

2 - جنیان دارای علم و ادراک و تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است. آیات مختلفی از سوره جن بر این مطلب دلالت می کند.

3 -  دارای تکلیف و مسئولیت هستند. آیات سوره جن و آیاتی از سوره الرحمن دلالت بر این دارند.

4 -  گروهی از آنان مؤمن صالح و گروهی کافر هستند. (و انّا منا الصالحون و منّا دون ذلک ) (سوره جن، آیه 11)

5 -  آنان نیز چون آدمیان دارای حشر و نشر و معادند. (و امّا القاسطون نکانوا لجهنم حطباً) (سوره جن، آیه 15)

6 - آنان قدرت نفوذ در آسمان ها و خبرگیری و استراق سمع داشته‌اند ولی بعداً ممنوع شدند. (جن، آیه 9 )

7 - در میان آنها جن‌هایی یافت می‌شوند که از قدرت زیادی برخوردارند، همان گونه که در میان انسان ها نیز چنین است. (سوره نمل،‌ آیه 39 )

8 -  آنها قدرت انجام بعضی از کارهای انسان را دارند. (سوره سباء،‌آیه 12 و 13 (

9 - خلقت آنها بر روی زمین قبل از خلقت انسان‌ها بوده. (سوره هجر، آیه 27 (

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٥۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٠

عید سعید فطر

   + خلیل رنجبر - ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٩ شهریور ۱۳٩٠

عید سعید فطر مبارک باد

دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام کرد فردا نهم شهریور ماه، روز اول شوال و عید سعید فطر است.

متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت عزیز در ماه مبارک رمضان، به اطلاع عموم مردم شریف ایران می رساند، براساس گزارش های راصدان مورد وثوق و خبره که از نقاط مختلف کشور واصل شده است، رؤیت هلال ماه شوال المکرم در غروب سه شنبه ٨/شهریور/١٣٩٠ مطابق با ٢٩ رمضان المبارک ١۴٣٢ هجری قمری برای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) محرز گردیده است، بنابراین فردا چهارشنبه نهم شهریور عید سعید فطر خواهد بود.

ضمن عرض تبریک این عید سعید به تمامی برادران و خواهران ایمانی و ملت مؤمن و بزرگوار ایران، نماز پرشکوه عید سعید فطر در سراسر کشور اقامه خواهد شد.

دفتر مقام معظم رهبری

٨/شهریور/١٣٩٠

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠

انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس».

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

من در طى سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینى شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطینى، پیاپى خانه و کاشانه ایشان را بمباران مى‏کند.

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاى اسلامى مى‏خواهم که براى کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى‏کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و مى‏تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزى مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته .

- روح اللَّه الموسوى الخمینى‏

صحیفه امام، ج‏9، ص: 268

   + خلیل رنجبر - ٢:٤۳ ‎ب.ظ ; جمعه ٤ شهریور ۱۳٩٠

جملات قصار رهبر معظم انقلاب اسلامی

روز قدس‏

در روز قدس باید فریاد مرگ با امریکا، اسرائیل و ارتجاع فضاى سراسر کشورهاى اسلامى را پر کند.

روز قدس باید روز آمادگى براى آزادسازى قدس باشد.

روز قدس را گرامى بدارید و آن را بزرگ بشمارید.

روز قدس روز آرمانها و اهداف مقدس و اسلامى این امت است.

روز قدس یکى از مهمترین روزها در جهان اسلام است.

شرکت فعالانه مسلمانان در مراسم روز جهانى قدس سبب قدرت و قوت مبارزین فلسطین خواهد شد.

ملت بزرگ ما در روز قدس با حضور یکپارچه فریاد رساى خود را در حمایت از ملت فلسطین به گوش جهانیان مى‏رساند.

ملت مسلمان ایران با شرکت در راهپیمایى روز جهانى قدس این روز عزیز را زنده نگه دارند.

   + خلیل رنجبر - ۱٢:٥۳ ‎ق.ظ ; جمعه ٤ شهریور ۱۳٩٠

سخنان علماء ربانی درباره حرام بودن موسیقی و آوازه خوانی

شیخ مرتضی انصاری : استعمال یا خرید و فروش تمامی آلات موسیقی با همه انواع مختلفش از قبیل طبل-دف-نی و....حرام است.

شیخ مرتضی انصاری : در حرام بودن موسیقی شکی نیست.

 مکاسب شیخ مرتضی انصاری (ره)  کتاب تجارت

بین فقهای شیعه در حرام بودن موسیقی اختلافی نیست و اجماع و اتفاق ایشان در حرامی موسیقی مسلم است و صاحب مستند ( مرحوم نراقی ) حرامی موسیقی را از جمله ضروریات دین دانسته و صاحب ایضاح احادیث وارده در حرامی موسیقی را به حد تواتر شمرده است.

 گناهان کبیره جلد 1 صفحه 299 ، جوان و موسیقی صفحه 16

شیخ مفید : به کار بردن عود و طنبور و سایر آلات موسیقی حرام بوده و کسب و تجارت با آنها حرام است .

المقنعه صفحه 587

مرحوم نراقی : درباره حرامی  موسیقی اجماع علما قطعی است ، بلکه از واجبات و ضروریات اسلام است و قرآن و سنت رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) بر حرام بودنش گواهی میدهند.

مستند شیعه

شیخ طوسی : یکی از محرمات الهی به کار بردن هر نوع آلت موسیقی از قبیل عود و طنبور و امثال آنها است.و نیز تجارت و خرید و فروش و کاسبی از این امور حرام است.

جوامع الفقهیه صفحه 295

محقق اردبیلی : قره نی و عود و نی و سنج و طبل و سایر وسایل از این قبیل همه از آلات موسیقی به شمار می روند. و کسی که آنها را بنوازد و یا به آهنگشان گوش فرا دهد فاسق است.

المختصر النافع صفحه 116

علامه محمد باقر مجلسی (ره) : در حرام بودن موسیقی و آوازه خوانی و نواختن آلات موسیقی مانند ( طنبور و عود و نای و دف و ..... ) میان علمای شیعه هیچ اختلافی و شکی نیست و اجماع علمای شیعه بر حرام بودن آن رای داده اند.

حق الیقین صفحه 568 ، عین الحیوه صفحه  228

شهید مطهری : واقعا موسیقی قدرت عظیم و فوق العاده ای مخصوصا از جهت پاره کرده پرده تقوا و عفت دارد.

نوای شیطان صفحه 89 ، تعلیم و تربیت در اسلام صفحه 71 و 72

استاد شیخ علی اکبر تهرانی:می گویند موسیقی بهترین غذای روح است احکام اسلامی مال بی سواد هاست قرآن و احکام قدیمی است .اگر قدیمی بودن دلیل بی ارزش بودن است خود موسیقی که قدیمی تر است .مگر نه اینکه سابقه موسیقی از زمان کورش کبیر است.

کتاب نور هدایت صفحه 15

بقیه در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٧:٠٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٠