با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

غزلی ازمرحوم فیض کاشانی به مناسبت نیمۀ شعبان

صبا اگر گذرى افتدت به کشور دوست

بیار سوى محبان پیامى از در دوست

وگر  چنان که در آن حضرتت نباشد یار

براى دیده بیاور غبارى از در دوست

غبار درگه او توتیاى دیده کنیم

بدین وسیله ببینیم سوى منظر دوست

بسوختیم ز هجران شراب وصل بیار

که آب دوست نشاند شرار آذر دوست

من گدا و تمناى وصل او هیهات

مگر به خواب ببینم خیال منظر دوست‏

اگرچه دوست به چیزى نمى‏خرد ما را

به عالمى نفروشیم موئى از سر دوست

چه باشد ار شود از بند غم دلش آزاد

که هست فیض ثناخوان کمینه چاکر دوست

برا امام که بنیاد عمر بر باد است

بیا که قصر امل سخت سست بنیاد است

غلام همت آنم که جز محبت تو

ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

شنیده‏اید که در حق دوستان على

سروش هاتف غیبم چه مژده‏ها داد است

که اى ولىّ ولىّ خدا و عترت او

نشیمن تو نه این کنج محنت آباد است‏

تو را ز کنگره عرش مى‏زنند صفیر

ندانمت که در این دامگه چه افتاد است

حکایتى کنمت بشنو و شناسا شو

که این حدیث ز پیر شریعتم یاد است:

مجو طهارت مولد ز دشمنان على

که حمل مادر این قوم از دو داماد است!

یکى پدر دگر ابلیس هر دو کرده دخول

از اختلاط دو آب آن عدوى من زاد است

به پاى خود به جهنم رود عدو تو مگوى

که بر من و تو درِ اختیار نگشاد است

حسد چه مى‏برى اى دشمن على بر فیض

ولاى آل نبى روزى خداداد است

به علم آل نبى هر کسى که ره دانست

درِ دگر زدن اندیشه تبه دانست‏

بر آستانه ایشان هر آن که راهى یافت

به روى ارض ملک را قرارگه دانست‏

درِ مدینه علم رسول هر که شناخت

به گنجهاى حقایق تمام ره دانست

نیافت افسر حُبّ على مگر آن کس

که سرفرازى عالم در این کُلَه دانست

وراى دوستى خاندان ز ما مطلب

که شیخ مذهب ما غیر از این، گنه دانست

دلم ز اهل نفاق و صحابه شد بیزار

چرا که شیوه این قوم دل سیه دانست

تو پادشاه زمانى و من گداى درت

خوش آن گدا که درِ چون تو پادشه دانست

جز آستان امامم دگر پناهى نیست

سر مرا به جز این در حواله‏گاهى نیست

چرا ز درگه آل نبى بتابم روى

از این بهم به جهان هیچ رو و و راهى نیست

مدار جهل به ایشان هر آنچه خواهى کن

که در شریعت ما زین بتر گناهى نیست

امام گر نبود در زمانه خرمن عمر

بگو بسوز که بر من به برگ کاهى نیست

عنان بکش چو برون آئى اى امام زمان

که نیست بر سر راهى که دادخواهى نیست

چنین که از همه سو فیض فتنه مى‏بینى

به از حمایت لطفش مرا پناهى نیست

   + خلیل رنجبر - ٩:٤٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ تیر ۱۳٩٠

سروده ای از مقام معظم رهبری

سرخوش زسبـوی غم پنهــانی خویشم

چون زلف تو سرگرم پریشانی خویشم

در بزم وصال تو نگـویـم زکم و بیـش

چون آینه خو کرده به حیرانی خویشم

لـب بـاز نکـردم به خروشـی و فغـانی

مـن محـرم راز دل طـوفــانـی خویشم

یک چند پشیمان شدم از رندی و مستی

عمری است پشیمان زپشیمانی خویشم

از شوق  شکرخند  لبـش جان نسپـردم

شرمنـده جانـان ز گران جانـی خویشم

بشکسته ‌تر ازخویش ندیدم به همه عمر

افسرده دل از خویشم و زندانی خویشم

هر چند « امین » ،  بستۀ  دنیا نیـم اما

دلـبـسـتـۀ  یــاران خــراسـانـی  خویشم

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ تیر ۱۳٩٠

علامه حسن زاده و رهبر معظم انقلاب

آقای خامنه ای میرن دیدن علامه حسن زاده آملی علامه حسن زاده جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشون را مولا خطاب میکنن حضرت آقا ناراحت میشن و به علامه میگن اینکار را نکنید میدونید علامه چی جواب میده

علامه حسن زاده میفرماید:

اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمیکردم

 قابل توجه کسانی که در هر موردی دنبال چشم برزخی هستن اینکه علامه حسن زاده آملی به گواه زیاد دارای چشم برزخی هستن

   + خلیل رنجبر - ٢:٥٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩٠

شلیک دو فروند موشک دور برد سپاه به دهانه اقیانوس هند

فرمانده نیروی هوای فضای سپاه اعلام کرد: در بهمن ماه سال گذشته دو فروند موشک دوربرد سپاه، اهداف مورد نظر در دهانه اقیانوس هند را هدف قرار داد.

سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در جمع خبرنگاران با اشاره به توانمندی سپاه در حوزه دفاعی و بازدارندگی اظهار داشت: برگزاری رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم (ص) 6 نشان دهنده اوج قدرت، آمادگی و توان گسترده قوای مسلح کشور به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تامین امنیت کشور است. وی با اشاره به دستیابی نیروی هوا فضای سپاه به تکنولوژی و فناوری پیشرفته در طراحی و ساخت ساخت موشکهای مدرن گفت: تکنولوژی ساخت موشکهای ساحل به دریا صرفاً در اختیار چند کشور است ولی موشکهای ساخت ایران با طراحی ویژه و بردهایی بیشتر از کروز، غیر قابل رهگیری و اصابت بوده و توان تخریبی ودقت هدف گیری بالاتری را دارا هستند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: بیش از 70 درصد از پایگاههای آمریکا در منطقه خاورمیانه در دسترس موشکهای برد کوتاه و متوسط ما بوده و سهم خوبی را برای آنها لحاظ کرده ایم. وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با دسترسی به فن آوری های نوین و تکنولوژی روز در تولید سلاحهای مورد نیاز برای دفاع از کشور، همواره آماده بوده و در شرایطی که دشمنان بخواهند کوچکترین حرکتی علیه ما انجام دهند جوابی کوبنده و مهلک به آنها خواهیم داد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان این که ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس برای ما مانند یک سیبل هستند، به برد و دقت بالای موشک های سپاه اشاره کرد و افزود: در بهمن ماه سال گذشته دو فروند از موشکهای دوربرد سپاه با برد 1900 کیلومتر از منطقه سمنان را با هماهنگی قبلی به سمت دهانه اقیانوس هند شلیک کردیم که با موفقیت به نقطه پیش بینی شده اصابت نمودند و آمریکایی ها نیز با وجود حضور در منطقه تا کنون اشاره ای به این مطلب نکرده‌اند. وی با تاکید بر مطلوب و قابل قبول بودن شرایط و آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای هر شرایطی یادآور شد: ما آغازگر هیچ جنگی نبوده و نیستیم ولی اگر تهدیدی واقع شود قادریم تنها از یک پایگاه خود 20 هدف در نقاط دور و نزدیک را همزمان مورد اصابت قرار دهیم.

وی طرح های پدافند موشکی و بویژه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی را بیشتر تبلیغاتی عنوان کرد و گفت: پدافند علیه موشکهای زیر سرعت صوت، امکان پذیر است ولی موشکهای سجیل و شهاب 3 ایران که حدود 10 تا 12 ماخ سرعت دارند قابل رهگیری و هدف قرار دادن نیستند؛تجربه جنگهای 33روزه به خوبی بیانگر میزان توانمندی رژیم صهیونیستی در پدافند موشکی است.

سردار حاجی زاده تعامل، همکاری و هم افزایی در نیروهای مسلح به ویژه ارتش و سپاه را فزاینده و مثبت ارزیابی نموده و اظهار داشت: ارتش و سپاه در حوزه ماموریت خود مکمل یکدیگر بوده و روابط و تعاملات فی مابین این نیروها توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعریف شده است.

وی همچنین با اشاره به سابقه 15 ساله در استفاده از سیلوهای پرتاب موشک در کشور گفت: این سیلو‌ها ویژه موشکهای عمود پرتاب بود و زمان آماده‌سازی برای شلیک و آسیب پذیری ناشی از حملات احتمالی را کاهش می دهد ضمن اینکه گستردگی این سیلوها در تمام نقاط جغرافیای کشور می باشد.

سردار حاجی زاده ادامه داد: سپاه توان تولید موشک‌هایی با برد بیش از 2000 کیلومتر را نیز دارد ولی نیازی به تولید این موشک‌ها نیست چرا که دشمنان ما در فاصله کمتر از این شعاع برد قرار دارند.

وی گزارش‌های اولیه ارزیابی انجام رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 را بسیار مطلوب توصیف کرد و افزود: در مرحله اول رزمایش که سکوهای پرتاب جدید و کارکنان تازه ورود ما هم در آن حضور داشتند، شلیک‌ها و اصابت‌ها کاملاً دقیق و در محدوده مورد نظر بوده و حاکی از آمادگی کامل یگان‌ها و پرسنل داشت. وی نگرانی غرب نسبت به برگزاری رزمایش‌ها و توان موشکی ایران را طبیعی دانست و گفت: اقدامات ما با هدف بازدارندگی بوده و برای حراست از کشور و تقویت بنیه دفاعی است و قطعاً آنهایی که با ما خصومت دارند حق دارند، نگران باشند.

سردار حاجی زاده افزود: تعداد بمبلت‌های خود را از حد متعارف بالاتر برده‌ایم که این کار حجم آتش در منطقه مورد هدف ما را بالاتر برده و بر علیه اهداف بزرگ در زمین و دریا بکار خواهد رفت. وی خاطرنشان کرد: پیام این رزمایش برای کشورهای منطقه، پیام صلح و دوستی است و ما هیچ تهدیدی برای این کشورها محسوب نمی‌شویم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با تاکید بر دقت در نحوه سنجش برد موشک تصریح کرد: ممکن است در ابتدای کار خطایی جزئی داشته باشیم ولی اکنون به یمن وجود تجهیزات نرم افزاری و امکانات پیشرفته در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سنجش برد و مسافت موشک‌ها و محل‌های اصابت آن به دقت محاسبه می‌شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین به حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در آب‌های خلیج فارس اشاره کرد و افزود: این حضور برای تهدید کشورهای حاشیه‌ جنوب خلیج فارس نیست چرا که آمریکایی‌ها در این کشورها پایگاه دارند و به همین منظور است که ناوگان پنجم خود را در این منطقه مستقر کرده و صدها فروند ناو، رزم‌ناو و کشتی‌های جنگی خود را به خلیج فارس گسیل داده تا تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران باشند. حاجی‌زاده تصریح کرد: با وضعیتی که ما امروز از لحاظ توانمندی‌های نظامی داریم، دیگر وجود این شناورها برای ما خطری محسوب نمی‌شود چرا که یک ناو بزرگ با 330مترطول، 70 متر عرض،‌6 هزار نفر نیرو، 70 تا 80 فروند هواپیما به عنوان یک هدف آماده برای ما هستند و در شرایطی که آنها بخواهند ما را تهدید کنند، به آنها هجوم خواهیم برد هرچند ما هیچگاه شروع‌کننده جنگ نیستیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه برگزاری رزمایش‌های سپاه را سالیانه، مستمر و در جهت افزایش توان آمادگی نیروهای عنوان کرد و افزود: تمرین تاکتیک‌های جدید، تست و آزمایش تجهیزات جدید، بهینه سازی ادوات و ارزیابی وسنجش آمادگی و توان یگان‌ها از جمله اهداف برگزاری این رزمایش‌هاست که تاکنون هم نتایج مطلوب و بسیار خوبی را بدست آورده‌ایم. سردار حاجی زاده در پایان گفت: امروز با توجه به توان‌مندی و قدرت روز افزون نیروهای مسلح بویژه فرزندان سبزپوش ملت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهدید از کشور دور شده و دشمنان جرأت تعرض و اقدام علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارند.

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ تیر ۱۳٩٠

اعیاد شعبانیه مبارک باد

آلاله نو دمیده چیدن دارد

آواز فرشتگان شنیدن دارد

میلاد حسین است و ابوالفضل و علی

یک ماه و دو آفتاب دیدن دارد

   + خلیل رنجبر - ۱:٠٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠

بیانات امام خامنه ای (مد ظله العالی) در دیدار مسئولان نظام در روز عید مبعث

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

تبریک عرض میکنم این عید بزرگ و این روز شریف را به حضار محترم این مجلس، مسئولان محترم کشور، سفیران محترم کشورهاى اسلامى و به عموم ملت عزیز ایران و به امت بزرگ اسلامى و به همه‌ى جامعه‌ى بشریت.

 اگر عظمت و اهمیت ایام به این باشد که خداى متعال لطفى را در روزى بر بشریت نازل کرده باشد، یقیناً روز مبعث عظیم‌ترین و مهمترین همه‌ى روزهاى سال است؛ چون نعمت بعثت و برانگیختن پیامبر اعظم براى بشریت از همه‌ى نعمتهاى الهى در طول تاریخ بزرگتر است. بنابراین میتوان به‌جرأت این را گفت که روز مبعث، برترین و بزرگترین و پربرکت‌ترین روزهاى همه‌ى ایام سال است. خاطره‌ى آن روز را باید گرامى بداریم و عظمت آن حادثه را در نظرمان مجسم کنیم.

امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) فرمود: «ارسله على حین فترة من الرّسل و طول هجعة من الأمم»؛ بعثت در هنگامى اتفاق افتاد که دوران طولانى‌اى بود بشریت از حضور انبیاى الهى محروم بود. از ظهور حضرت عیسى حدود ششصد سال میگذشت. صدها سال بود که بشر در میان خود سفیر الهى ندیده بود. نتیجه چه بود؟ «و الدّنیا کاسفة النّور ظاهرة الغرور»؛(1) دنیا تاریک بود، ظلمانى بود، معنویت رخت بربسته بود، بشر در جهالت و گمراهى و غرور به سر میبرد. در یک چنین شرائطى، خداى متعال پیغمبر را فرستاد.

بقیه در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٤:٥٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ تیر ۱۳٩٠

عید مبعث مبارک باد

خجسته باد زیبا مبعثش که با " اقرا باسم ربک " آغاز  و با " انا اعطیناک الکوثر " بیمه و با " الیوم اکملت لکم دینکم " جاوادنه شد.

   + خلیل رنجبر - ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ تیر ۱۳٩٠

ایام تسلیت باد

شهادت جانگداز هفتمین کوکب تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) بر شیعیان و محبین حضرتش تسلیت باد.

   + خلیل رنجبر - ۳:٤٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٧ تیر ۱۳٩٠

از خاطرات مقام معظم رهبری در دوران هشت ساله دفاع مقدس

 مقاومت رمز پیروزی
در آن روزها سازماندهی نیروی هوایی و سازماندهی بخشهای گوناگون ارتش مسئله‌ مهمی بود. این کار آن چنان با ظرافت، مهارت و پایبندی به مبانی انقلاب در داخل نیروی هوایی انجام گرفت که حتی ناظران نزدیک و آشنا را هم متحیر کرد. بعد جنگ تحمیلی آغاز گشت و نوبت عملیات شد. چشمها متوجه بود که نیروی هوایی چه خواهد کرد؟ نیروی هوایی نقش‌آفرینی کرد و وسط میدان ظاهر شد. با اینکه نیروی هوایی، نیروی پشتیبانی است، اما در برهه مهمی از زمان در آغاز جنگ، محور دفاع مقدس شد. بنده آن وقت نماینده‌ مجلس شورای اسلامی بودم؛ به مجلس رفتم و از تعداد سورتیهای پرواز نیروی هوایی در جنگ گزارش دادم؛ نمایندگان مبهوت ماندند! یک بار دیگر نیروی هوایی دیگران را متعجب کرد؛ آن زمان که دستگاه‌های به گمان بعضیها از کار افتاده و معطل مانده رو به تمام شدن را احیا کرد. شاید روز اول یا دوم جنگ بود که چند نفر از بزرگان نظامی آن روز کاغذی به من دادند که در آن طبق آمار نشان داده شده بود که ما حداکثر تا بیست روز دیگر پرنده‌ای در آسمان کشور نخواهیم داشت نه ترابری و نه جنگنده. من هنوز آن کاغذ را نگه داشته‌ام. به ما می‌گفتند اصلاً امکان ندارد اما جوانان ما از خلبان ما، فنی ما، پدافندی ما، همه و همه دست به هم دادند و هشت سال جنگ را بدون اینکه ما چیز قابل توجهی به موجودی ارتش اضافه کرده باشیم، اداره کردند آن هم در مقابل پشتیبانی‌های جهانی از رژیم صدام به آن رژیم هواپیما و امکانات راداری و پدافندی می‌دادند و مدرنترین وسایل و تجهیزات رادر اختیارش می گذاشتند اما نیروی هوایی ایستادگی کرد:‌«ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا».

(بیانات در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی 19/11/1382)

   + خلیل رنجبر - ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٦ تیر ۱۳٩٠

روز شمار زندگی شهید بهشتی

2 آبان 1307 تولد در محله لُنبان اصفهان در یک خانوادة روحانی (پدر: حجت الاسلام سید فضل الله حسینی بهشتی. مادر: معصومه بیگم خاتون آبادی. پدر بزرگ مادری: آیت الله العظمی میر محمد صادق خاتون آبادی(

1311 - آغاز تحصیل در سن چهار سالگی

1314 - تحصیل در دبستان ثروت (اصفهان(

1317 - تحصیل در دبیرستان سعدی (اصفهان(

1321 - ترک تحصیل در دبیرستان (سال سوم) و آغاز تحصیل علوم حوزوی در مدرسه صدر (اصفهان(

1324 -تحصیل ادبیات عرب,‌ فقه و اصول , منطق و دروس ابتدایی فلسفه (اصفهان(

شهریور 1325 -  مهاجرت و اقامت در مدرسه حجتیه و استفاده از محضر اساتیدی چون آیت الله داماد, آیت الله اردکانی (قم(

فروردین 1326-  شروع درس در محضر امام خمینی، آیت الله حجت و آیت الله العظمی بروجردی (قم(

رمضان 1326 - ‌ آغاز سفرهای تبلیغی به دورترین روستاها همراه آقایان مرتضی مطهری و حسینعلی منتظری به توصیه آیت الله العظمی بروجردی

1327 - مباحثه و آشنایی با آقایان محمد مفتح,‌ موسی شبیری زنجانی،‌ موسی صدر, ناصر مکارم شیرازی, احمد آذری قمی, سید مهدی روحانی, علی مشکینی اردبیلی و عبدالرحیم ربانی شیرازی

1328 - شروع جلسات «گفتار ماه » و انتشار مقالات آن جلسه‌ها در کتابهای «گفتار ماه» و «گفتار عاشورا»

1329 - شرکت در امتحان دیپلم ادبی و امتحان ورودی دانشکدة معقول و منقول (الهیات و معارف اسلامی) دانشگاه تهران

1330 - عزیمت به تهران و آموختن زبان انگلیسی (به طور فشرده(

29/4/1330حضور در ستاد اعتصاب تلگراف‌خانة اصفهان، علیه صحبتهای قوام و سخنرانی که منجربه احضار در شهربانی شد

بقیه در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٤:۳٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ تیر ۱۳٩٠

بصیرت در یک جمله از امام خامنه ای

حضرت امام خامنه ای می فرمایند:

بصیرت یعنی اینکه بدانیم شمری که سر امام حسین(ع) را برید همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت.

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱ تیر ۱۳٩٠