با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

هفته دفاع مقدس

آغاز هفتهٔ دفاع مقدس بر رزمندگان سلحشور و

لبیک‌گویان به ندای ولایت، مبارک باد.

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩

هشت سال دفاع مقدس؛ از آغاز تجاوز تا پذیرش قطعنامه

عراق از همان ابتدای پیروزی انقلاب،‌ سازماندهی و آموزش کلیه اقدامهای مقدماتی را برای شروع یک تهاجم، آغاز و تمهیدات لازم برای ورود به خاک ایران و اشغال قسمتهایی از آن را مهیا کرده بود. عراق نزدیک به دوسال، مشغول کار روی عشایر عرب خوزستان بود که با ورودش به خاک کشورمان، بتواند به نفع خود و علیه ما آنان را وارد صحنه کرده و امتیاز سیاسی کسب کند. همزمان با انفجار لوله‌های نفت، قطارها و اماکن عمومی، ارتش عراق مشغول جاده‌سازی در مرزها، ساختن پاسگاهها و پایگاههای مورد لزوم و برپا کردن استحکامات و کار روی نیروهای مسلح برای آماده و تکمیل نجهیزات جنگی خود بود و در طرف مقابل،‌ وضعیت نیروهای خودی نیز قابل توضیح است.
درباره سازمان و توان رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران، می‌توان گفت که پس از قطع وابستگیهایی که تا عمق استخوان ارتش طاغوت نفوذ کرده بود و نیز تصفیه امرای خائن و سرسپرده آن، نوعی از هم گسیختگی در مجموعه این تشکیلات به وجود آمد. و از طرفی شرایط خاص ابتدای انقلاب سبب شده که مرحله دگرگونی و عبور ارتش از دوران انتقال، از ارتش شاه به ارتش اسلام آن‌چنان که باید،‌ نگرفته و کار بکندی پیش رود. بعدها با حذف بی‌صدر،‌ زمانی که حاکمیت خط امام بر ارتش امکان‌پذیر شد،‌ دیدیم که به چند نحو تحولات در ارتش آغاز گشت.
از طرفی دیگر، سپاه نیز به طور دائم درگیر با ضدانقلاب بود و فرصت نفس کشیدن برای برپایی یک تشکیلات سازمانی که بتواند جلو تهاجمی نظیر حمله عراق را بگیرد، پیدا نکرده بود و همچنین برخی خطوط حاکم بر کشور (گروههای لیبرال) برخوردشان با سپاه طوری بود که بیشتر به فکر تضعیف و مسخ هویت آن بودند.
وضع بسیج مبهم بود و با وجودی که خود سپاه، تشکیلات اولیه بسیج را سازماندهی کرده بود، تا مدتها این کشمکش وجود داشت که بسیج به سپاه وابسته باشد یا نه؟ در هر گوشه‌ای، نیرویی آموزش بسیج را بدون سازمان و تشکیلات مناسبی به عهده داشت. اما بعدها با تلاش فراوان سپاه و همت بعضی عناصر خط امام، بسیج زیر نظر سپاه قرار گرفت.
با این مقدمات، ارتش آماده و مجهز عراق، تهاجم خودش را به سراسر مرز ایران آغاز کرد و طبیعی بود که در مراحل ابتدایی، موفق شود پیروزیهایی را کسب و مناطق وسیعی از خاک جمهوری اسلامی را به اشغال خود درآورد.
درگیریهایی عراق در تاریخ 14/6/1359 در غرب شروع شد،‌اما در 31 شهریورماه سال 1359 جنگ از سوی عراق رسماَ آغاز گردید.
عل‌رغم ضعف بسیار در تشکیلات نظامی کشور، مردم، با حضور گسترده و روحیه‌ای قوی و انقلابی خود، ماشین جنگی عراق را مجبور کرد تا پیشروی خود را متوقف کند و در همان اوایل جنگ، زمینگیر شود و حتی از بعضی مناطق هم عقب‌نشینی نماید. جنگ نیروی ایمان با تانک و زره‌پوش بود که در واقع همچنین، عامل اصلی توقف عراق محسوب می‌شد. در این رابطه، حماسه مقاومت در خرمشهر که حدود یک ماه به طول انجامید، قابل ذکر است. در ادامه جنگ شیوه برخورد با دشمن متجاوز متفاوت بود و در صحنه رزم، اشکال مختلفی آزمایش شد و سرانجام موقعیت جنگ چریکی و نامنظم که متکی به نیروی مردمی و افراد مومن بود، نشان داد که جنگ کلاسیک در برابر ارتش قوی و کلاسیک، کارایی ندارد. در نتیجه، مقطع اول، به این صورت و با انجام عملیاتهای محدود موفقیت‌آمیز که ضمن کسب تجربه، زمینه پیشرفتهای بعدی را فراهم کرده بود، گذشت.

بقیه در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٩

دفاع مقدس از منظر مقام معظم رهبری

*این جنگ [جنگ هشت ساله‏]، مظهر و تجلى همه‏ى روحیات خوب و سازنده‏‌اى است که یک ملت و یک کشور را مى‏تواند به تعالى حقیقى برساند.

* ما در جنگ نظامى توانستیم خودمان را پیروز کنیم؛ به کمک چه چیزى؟ به کمک باور و ایمان و اتّکاى به نفس و وحدت و امید به آینده و روشن‌بودن هدف‌ها و تکیه به نیروهاى ذاتى خویش و تکیه به اسلام.

*حماسه‏ى ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله‏ى ظرفیت‌هاى انسانى مردم این سرزمین خدایى است.

* جنگ ایران و عراق یک جنگ معمولى نبود، جنگ دو ارتش یا دو کشور با هم نبود؛ جنگ یک کشور در مقابل عمده قواى نظامى و پشتیبانی‌هاى نظامى جهان بود. تمام قدرت نظامى و سیاسى امریکا پشت سرِ رژیم بعثى عراق ایستاد.

* این جنگ [جنگ هشت ساله‏] حقیقتاً یک گنجِ تمام‌نشدنى است.

* جنگ، حقیقتاً  کوره‏اى بود که جوانان و بقیه مردم را آب ‌دیده کرد.

* این جنگ هشت ساله و این دفاع مقدّس، از بزرگ‌ترین افتخارات ملت ایران بود.

*اگر ملت ایران هشت سال جنگ تحمیلى را نمى‏داشت، البته خیلى از ویرانی‌ها را، خیلى از فقدان‌ها را، خیلى از خسارت‌ها را نمى‏داشت؛ اما این اعتماد به نفس را هم نمى‏داشت؛ این قدرت علمى، نظامى و پیشرفت صنعتى را هم نمى‏داشت؛ این عزّتى را هم که در مقابل چشم جهانیان به دست آورده است، نمى‏داشت؛ این حالت یأس و ناامیدى از تسلّط بر این ملت هم در دل دشمنان بزرگ او به وجود نمى‏آمد.

* مقاومت بى‌نظیر مردم سلحشور ما در دفاع مقدس و دفع متجاوز در طول قریب به هشت سال، این ستم بزرگ را در رده ناموفق‌ترین تجربه‌ى استعمار در تاریخ معاصر ثبت نموده است.

* در همه مراحل این جنگ، چه در عملیات نظامى جبهه، چه در عملیات نظامى بیرون از جبهه، چه در برخورد با اسرا، چه در تبلیغات - در همه مراحل - ارزشها و اخلاق انسانى رعایت شد. کار بى‏اخلاق و کار ضدّ ارزش و ضدّ بشر، از این ملت ایران صادر نشد.

* هفته‌ى جنگ هفته‌ى افتخار است، هفته‌ى مقدس است، در حقیقت جشن است، عید است و یک بزرگداشتى[ است] از روحیه‌ى مردم، ایثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس[ مردم].

* حماسه‏ ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله ظرفیت‌هاى انسانى مردم این سرزمین خدایى است
* فداکاری‌ها‌ى هشت سال دفاع مقدس‏ توانست یک نظام الهى و معنوى و متّکى بر تفکّر و اندیشه درست و برخاسته از ایمان را تحکیم کند.

* این تجربه‏ى درس‏آموز [دفاع مقدس‏]، سرمشق همیشگى ملت بزرگ ایران و الگوى موفقى در برابر چشم همه‏ى ملت‌هاى مسلمان است.

* این جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد که اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و با ابتکار بنشینند و در جزء جزء آن کار کنند، باز هم حرف‌هاى گفتنى خواهند داشت.

*ما جنگِ با این عظمت و پُر از حماسه و حقیقتاً پُر از جلوه‏هاى زیبا و بى‏نظیر داشته‏ایم؛ نسل جدید هم از آن خبر ندارد؛ باید این‌ها احیاء، بازیابى و بازسازى شود و در معرض دید قرار گیرد.

* جوهر انقلاب و ایمان در این میدان خطر، [میدان جنگ 8 ساله ]خود را در اراده و عمل و قدرت مدیریّت انسانها نشان داد.

* جنگ تحمیلى هشت ساله ما، داستان عبرت‏آموز عجیبى است.

* جنگ هشت ساله، جنگ دو کشور و دو ارتش نبود؛ جنگِ یک ائتلاف نانوشته جهانى علیه ملتى که تصمیم داشتند حدّاکثر فشار ممکن را از لحاظ نظامى و اقتصادى و غیره بر او وارد بیاورند بود، تا از راهى که در پیش گرفته بود برگردد؛ ولى نتوانستند.

*شروع جنگ یعنى شروع افتخارات این ملت، شروع تهاجم دشمن یعنى شروع دفاع مقدس ما، شروع شعله‌ور شدن آتش خیانت استکبار یعنى شروع بروز شجاعت همه‌ى قشرهاى ملت براى ایستادگى در مقابل استکبار، پس این افتخار دارد.

* هفته‌ى جنگ در حقیقت هفته‌ى ایثار است، هفته‌ى فداکارى است، هفته‌اى است که در آن بزرگ‌ترین آزمایش فداکارانه‌ى ملت ما شکل گرفته است.

*روزهاى آخر شهریور و اول مهر ماه همه ساله یادآور یکى از تجربه‌هاى بزرگ و بسیار پرارزش تاریخ ملت ماست. من به جاى این‌که سالگرد آخر شهریور را سالگرد جنگ به حساب بیاورم، مایلم آن را سالگرد مقاومت دلیرانه‌ى مردممان که از روى کمال آگاهى و ایمان و شهامت انجام گرفته بنامم.

* تلاش خستگى‌ناپذیر 8 ساله، افتخارى است که امروز نیروهاى مسلح و ملت ما مى‌توانند آن را در سوابق درخشان خود جاى دهند.

*هفته دفاع مقدس یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب ملت ماست و هیچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.

*ملت رشید ایران به دفع تجاوز بر خاست و با دفاع مقدس از کیان اسلام و میهن اسلامی، سیلی محکم بر دشمنان نواخت.

* ملت ما ملتی بسیار نیرومند و دارای قدرت تمام نشدنی برای دفاع از خود است.

* ما جنگ طلب نیستیم، ما در فکر دفاعیم ، ما زنده و هوشیاریم.

* این ملت سرباز اسلام است.

* هشت سال جنگ باید تاریخ ما را تغذیه کند.

* شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ، از جمله عزیزترین شهدای طول تاریخ اند. چرا؟ چون در این زمان اسلام از همیشه غریب تر شد.

* جوانان ما همان شور و هیجان ، همان ایمان و همان آمادگی ای که چشم دنیا را در دوران جنگ تحمیلی خیره کرد امروز هم دارند.

* کسانی که در دوران مقد س ، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت می کردند، منتظران حقیقی بودند.

* پیشرفت علمی کشور – که امروز شما می شنوید- در دوران دفاع مقدس گذاشته شده.

* اگر این ملت در دفاع مقدس پیروز نمی شد، ایران تا قرنها ممکن بود روی خوشبختی را نبیند.

*ملت ایران به برکت اسلام توانستند در طول جنگ تحمیلی، در همه شهرها و استانها شگفتی بیافرینند.

   + خلیل رنجبر - ۳:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٩ شهریور ۱۳۸٩

گزیده‏اى از بیانات حضرت امام خمینى (ره) در رابطه با ابرقدرتها

مستکبران

باید این نهضت در تمام عالم، نهضت مستضعف در مقابل مستکبر در تمام عالم گسترده شود. 24/2/58

مستکبرین غاصبند، مستکبرین باید از میدان خارج بشوند. 27/2/58

اگر شما کسانى که زیر دستتان هست ضعیف شمردید به آنها خداى نخواسته تعدى کردید. تجاوز کردید، شما هم مستکبر مى‏شوید و آن زیردستها مستضعف. 4/3/58

و همه باید کوشش کنیم که وحدت بین مستضعفان در هر مسلک و مذهبى که باشند، تحقق پیدا کند که اگر خداى نخواسته سستى پیدا شود، این دو قطب مستکبر شرق و غرب مانند سرطان همه را به هلاکت‏خواهند رساند. ما عازم هستیم که تمام سلطه‏ها را نابود سازیم. 20/2/62

خداى تبارک و تعالى ما و شما را از شر این مستکبرین نجات بدهد (آمین حضار) و ملتهاى ایران را، ملتهاى دیگران را، . . . همه مسلمین را بیدار کند (آمین حضار) تا دماغ این مستکبرین را به خاک بمالد (آمین حضار) و آنها را رسوا کند (آمین حضار) . 6/8/60

امریکا و ابرقدرتها

ابرقدرتها مى‏خواهند انسانیت انسانها را تحت‏سلطه قرار دهند. 6/8/60

آمریکا مى‏خواهد با تمام قوا بین مسلمین اختلاف بیندازد. 11/9/60

آمریکا محدود نیست آمالش، به یک کشور و دو کشور. 14/6/61

شریان حیات آمریکا و غرب بسته به نفت این منطقه است. 14/6/61

اگر قدرت امریکا نبود، اسرائیل هم نمى‏توانست که این کار سفاکانه را بکند. 13/8/61

دنیا باید امریکا را از بین ببرد. و الا تا اینها هستند، این مصیبتها در دنیا هست. 13/8/61

باید در مقابل ابرقدرتها مقاومت کرد. 9/12/66

ابرقدرتها آن لحظه‏اى که منافعشان اقتضا کند شما و قدیمى‏ترین وفاداران و دوستان خود را قربانى مى‏کنند و پیش آنان دوستى و دشمنى و نوکرى و صداقت ارزش و مفهومى ندارد. 2/2/59

امروز تمامى قدرتها و ابرقدرتها مصمم شده‏اند تا ریشه اسلام ناب رسول گرامیمان صلى‏الله علیه و آله وسلم - را قطع کنند. 2/2/59

منبع : www.imam-khomeini.com

   + خلیل رنجبر - ٤:٥٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٩

ثبت پیام رهبری به عنوان سند سازمان ملل

پیام مقام معظم رهبری خطاب به امت اسلام درباره محکومیت توهین به قرآن کریم به عنوان سند مجمع عمومی سازمان ملل متحد ثبت شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد با اعلام این خبر افزود ، ثبت پیام مقام معظم رهبری در سازمان ملل متحد با هدف جلب توجه جامعه جهانی به این موضوع مهم و هشدار نسبت به پیامدهای خطرناک توهین به کتاب آسمانی مسلمانان صورت گرفته است.
محمد خزاعی تصریح کرد : پیام مقام معظم رهبری که در محکومیت توهین به قرآن کریم به عنوان سندی تاریخی و جهانی در اسناد سازمان ملل متحد ثبت شد، به عنوان سندی مهم در بزرگ ترین سازمان جهانی به نمایندگی های همه کشورهای جهان ارسال می شود

   + خلیل رنجبر - ۳:۱٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٩

پیام مهم ولی‌امر مسلمین جهان در پی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف

در پی اهانت نفرت‌انگیز به قرآن شریف در آمریکا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی به ملت ایران و امت بزرگ اسلام، حلقه‌های صهیونیستی درون دولت آمریکا را طراحان اصلی این توطئه مشمئزکننده خواندند و با تشریح اهداف پشت پرده کینه‌توزیهای صهیونیست‌ها نسبت به اسلام و قرآن تأکید کردند: «دولت آمریکا برای اثبات ادعای خود درباره دخالت نداشتن در این توطئه، باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را به گونه‌ای شایسته به مجازات برساند.»
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله العزیز الحکیم: إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ1
ملت عزیز ایران ـ امت بزرگ اسلام!
اهانت جنون‌آمیز و نفرت‌انگیز و مُشمئزکننده به قرآن مجید در کشور آمریکا که در سایه‌ٔ امنیت پلیسی آن کشور اتفاق افتاد، حادثه‌ تلخ و بزرگی است که نمی‌توان آن را تنها در حدّ یک حرکت ابلهانه از سوی چند عنصر بی‌ارزش و مزدور به حساب آورد. این یک اقدام محاسبه‌شده از سوی مراکزی است که از سال‌ها پیش به این طرف، سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی، به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته‌اند. این حلقه‌ دیگری از زنجیره‌ ننگینی است که با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حرکت کاریکاتوریست خبیث دانمارکی و ده‌ها فیلم ضد اسلام ساخته‌شده در هالیوود ادامه یافت و اکنون به این نمایش نفرت‌انگیز رسیده است. پشت صحنه‌ی این حرکات شرارت‌بار چیست و کیست؟
مطالعه‌ این روند شرارت که در این سال‌ها با عملیات جنایت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاکستان همراه بود، تردیدی باقی نمی‌گذارد که طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فکرهای صهیونیستی است که از بیشترین نفوذ بر دولت آمریکا و سازمان‌های امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولت‌های اروپائی برخوردارند. اینها همان کسانی‌اند که پژوهش‌های حقیقت‌یاب مستقل روز به روز بیشتر انگشت اتهام در ماجرای حمله به برج‌ها در 11 سپتامبر را به سوی آنان متوجه می‌کنند. آن ماجرا بهانه‌ حمله به افغانستان و عراق را به رئیس‌جمهور جنایت‌کار وقت آمریکا داد و او اِعلان جنگ صلیبی کرد و همان شخص بنا بر گزارش‌ها، دیروز اعلام کرده است که این جنگ صلیبی با ورود کلیسا به صحنه، کامل شد.
هدف از اقدام نفرت‌انگیز اخیر آن است که از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‌ مسیحی به سطوح همگانی مردم کشیده شود و با دخالت کلیسا و کشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه‌ای از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملت‌های مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه‌دار می‌شوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.

بقیه در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٢:٤٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٩

محکومیت اهانت به قرآن کریم

اهانت و سوزاندن قرآن کریم این کتاب آسمانی قلب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را  جریحه دار کرد. و این عمل شیطانی توسط کشیش بی مذهب و بی دین انجام گرفت، در این معجزه پیامبر اعظم (ص) چندین بار نامهای پیامبران  الهی از جمله حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) آمده است و این اقدام شرم آور دولت آمریکا، مبنی بر سکوت در برابر قرآن سوزی را ناشی از سیاست اسلام ستیزی آنها می توان توصیف کرد و این لگه ننگی بر پیشانی دولتمردان آمریکایی باقی خواهد ماند. این قرآن سوزی چهره واقعی آمریکا را برای همه علی الخصوص به آنان که خواهان گفتگوی تمدنها هستند نشان داد و مسلمانان باید خود را برای مبارزه عقیدتی سیاسی آماده نمایند زیرا به تعبیر امام راحل(ره) ما هنوز درگامهای اول مبارزه ایم و این مبارزه تا ختم زندگی وجود دارد و ما تاکنون از مظلومیت اسلام در جهان دفاع کرده ایم و از امروز باید وارد عرصه هجوم شویم. ضمن پاسداشت مقام همه پیامبران الهی و احترام به پیروان تمام ادیان آسمانی و مقدسات آنان، اهانت به قرآن کریم را قاطعانه محکوم کرده و این عمل وقیع را بر امام زمان (عج) و نائب برحقش امام خامنه ای (مدظله العالی) تسلیت باد.

   + خلیل رنجبر - ٤:٥٢ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٢ شهریور ۱۳۸٩

سخنان شهید آیت الله دستغیب

برگشت همه بدبختی های آدمی نتیجه غفلت او از یاد خداست ، چشم بصیرت که کور میشود و گوش باطن که از شنیدن حقایق باز می ماند و دل که از درک واقعیات عاجز می ماند تا جائی که از چهارپایان پست تر می گردد همه در اثر غفلت از یاد خداست ، از قرآن این حقیقت را بشنویم سوره اعراف آیه 179 (( هر آئینه آفریدیم برای جهنم بسیاری از جن و انس را برای آنها دلهایی است که بوسیله آنها نمی فهمند و چشمهائی است که با آنها نمی بینند و گوشهایی است که با آنها نمی شنوند ایشان مانند چهارپایانند بلکه پست تر از چهارپایان ایشان همه از غافلانند )) ملاحظه می کنید که چگونه اهل غفلت را معرفی میکند کوران و کران و بیخردان چرا چنین شدند چون از یاد خدا غافل شده اند.راه خدا که در دل بسته شد راه دنیا باز میشود ، حد ادراک آدمی در خور و خواب و شهوترانی و مال و ثروت و ریاست خلاصه میشود.لذا در روایات از غفلت از یاد خدا تعبیر به مستی شده یعنی همانطوری که شخص مست را هزاران خطر تهدید میکند و او بی خیال است ، مثلا زمین بخورد ، سرش به دیوار بخورد ، در چاه بیفتد و ... همین طور هم دلی که از یاد خدا غافل شد هزاران فتنه و فساد و گناه او را تهدید میکند بلکه هر گناهی که از انسان سر میزند ناشی از غفلت است ، وگرنه کسی که متوجه است که خدا او را می بیند اعمالش را آگاه هست ، ملائکه هم ثبت میکنند کی گناه میکند.اما دلی که غافل باشد همه جا هست جز به یاد خدا ، التفاتی به حضور پروردگار ندارد و گناه میکند ، پناه بر خدا که انسان در چنین حالی مرگش فرا برسد و به حال غفلت بمیرد. شیخ شوشتری (ره) در مواعظش میگوید : می ترسم روز آخر عمرم بدترین روزهای زندگی ام باشد دل همه جا باشد جز نزد خدا :

نمی ترسی که مرگت خفته گیرد

دلت را غافل و آشفته گیرد

 کتاب سرای دیگر ( تفسیر سوره واقعه )

   + خلیل رنجبر - ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸٩

قسمتی از وداع با ماه مبارک رمضان

 

خدایا، بر محمد و آلش رحمت فرست، و مصیبت و اندوهمان را برفتن ماه ما (خیر و نیکی) جبران کن، و روز عید و روزه گشودنمان را بر ما مبارک ساز و آن را از بهترین روزهائى قرار ده که بر ما گذشته است جالبترین روزها براى عفو، و پاک کننده‏ترین روزها براى گناه و گناهان پنهان و آشکار ما را بیامرز.

خدایا، با بیرون رفتن این ماه، ما را از گناهانمان بیرون آور، و همراه خارج شدنش ما را از بدیهامان خارج ساز. و ما را از خوشبخت‏ترین اهل این ماه بوسیله این ماه، و از پرنصیب‏ترین ایشان در این ماه و از بهره‏مندترین ایشان در این ماه قرار ده .

صحیفه سجادیه / دعای 45 / فراز 48 و 49

   + خلیل رنجبر - ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٩ شهریور ۱۳۸٩

یا صاحب الزمان (عج)

دلم مثل غروب جمعه ها دارد هوایت را
کجا واکرده ای این بار گیسوی رهایت را؟
کجا سر در گریبان بردی و یاد من افتادی
که پنهان کرده باشی گریه های های هایت را
خیابان ولی عصر بی شک جای خوبی نیست
که در بین صداها گم کنی بغض صدایت را
تو هم در این غریبستان وطن داری و می دانی
بریده روزگار بی تو صبر آشنایت را
نسیمی از نفس افتاده ام از نیل ردّم کن
رها کن در میان خدعه ماران عصایت را
نمی خواهم بجنگم در رکابت مرگ می خواهم
به شمشیر لقا از پی بخشیدم عطایت را
فقط یک بار از چشمان اشک آلود من بگذر
که موجا موج هر پلکم ببوسد جای پایت را
گل امّید را در روز بی خورشید خیری نیست
شب است و می کشی روی سر دنیا عبایت را
محمدجواد آسمان

   + خلیل رنجبر - ٥:٥٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٩

کلمات قصار حضرت امام خمینی در خصوص رژیم اشغالگر قدس

من طرفدارى از طرح استقلال اسراییل و شناسایى او را، براى مسلمانان یک‏ فاجعه و براى دولت هاى اسلامى یک انفجار مى‏دانم.
دولت غاصب اسراییل با هدف هایى که دارد، براى اسلام و ممالک مسلمین خطر عظیم دارد.
برادران و خواهران باید بدانند که آمریکا و اسراییل با اساس اسلام دشمنند.
خیال ابلهانه "اسراییل بزرگ"، آنان را به هر جنایتى مى‏کشاند.
ملت هاى برادر عرب، و برادران لبنان و فلسطین بدانند که هر چه بدبختى دارنداز اسراییل و آمریکاست.
بر هر مسلمانى لازم است که خود را علیه اسراییل مجهز کند.
کسانى که از اسراییل حمایت مى‏ کنند باید بدانند که افعى گزنده را در حمایت‏ خود قوى مى‏کنند.
از اسراییل، این دشمن اسلام و عرب جانبدارى نکنید، که این افعى افسرده اگر دستش برسد بر صغیر و کبیر شما رحم نمى‏کند.
ما اسراییل را رد خواهیم کرد و هیچ رابطه‏اى با او نخواهیم داشت. او دولت ‏غاصب است و با ما دشمن. 
ما با اسراییل چون غاصب است و در حال جنگ است با مسلمین، روابطى نخواهیم‏داشت.
اسراییل مطرود ماست و ما براى همیشه نه نفت به او مى‏دهیم و نه آن را به‏ هیچ وجه به رسمیت مى‏شناسیم.
تا ملت هاى اسلامى و مستضعفان جهان بر ضد مستکبران جهانى و بچه‏هاى آنان، خصوصا اسراییل غاصب قیام نکنند، دست جنایتکار آنان از کشورهاى اسلامى کوتاه نخواهد شد.
اسراییل غاصب است و هرچه زودتر باید فلسطین را ترک کند. و تنها راه حل‏این است که برادران فلسطینى هر چه زودتر این ماده فساد را نابود گردانند وریشه استعمار را در منطقه قطع کنند، تا آرامش به منطقه بازگردد.
وظیفه ملت غیور ایران است که از منافع آمریکا و اسراییل در ایران جلوگیرى‏کرده و آن را مورد هجوم قرار دهند.
دولت هاى ممالک نفت‏خیز اسلامى لازم است از نفت و دیگر امکاناتى که در اختیاردارند، به عنوان حربه علیه اسراییل و استعمارگران استفاده کنند.
لازم است بر دول اسلامى خصوصا و بر سایر مسلمین عموما، که دفع این‏ماده فساد را به هر نحو که امکان دارد بنمایند.
این ماده فساد که در قلب ممالک اسلامى، با پشتیبانى دول بزرگ جایگزین شده‏است و ریشه‏هاى فسادش هر روز ممالک اسلامى را تهدید مى‏کند، باید با همت‏ممالک اسلامى و ملل بزرگ اسلام ریشه کن شود.

فلسطین پاره تن اسلام است.

روز قدس را باید مسلمانان زنده نگه دارند.

روز قدس روز حیات مجدد اسلام است.

قدس متعلق به مسلمین است.

   + خلیل رنجبر - ۳:۳٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٥ شهریور ۱۳۸٩

کلمات قصار مقام معظم رهبری

فلسطین و روز قدس

ریشه رژیم صهیونیستی باید خشگانده شود.

در روز قدس باید فریاد مرگ با امریکا، اسرائیل و ارتجاع فضاى سراسر کشورهاى اسلامى را پر کند.
روز قدس باید روز آمادگى براى آزادسازى قدس باشد.
روز قدس را گرامى بدارید و آن را بزرگ بشمارید.
روز قدس روز آرمانها و اهداف مقدس و اسلامى این امت است.
روز قدس یکى از مهمترین روزها در جهان اسلام است.
شرکت فعالانه مسلمانان در مراسم روز جهانى قدس سبب قدرت و قوت مبارزین فلسطین خواهد شد.
ملت بزرگ ما در روز قدس با حضور یکپارچه فریاد رساى خود را در حمایت از ملت فلسطین به گوش جهانیان مى‏رساند.
ملت مسلمان ایران با شرکت در راهپیمایى روز جهانى قدس این روز عزیز را زنده نگه دارند.

   + خلیل رنجبر - ۳:٥۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٩

شهادت مولا تسلیت باد

 

یا رب دل مرده ی مرا احیا کن
بر روی گدای نیمه شب در وا کن
سوگند به قطره قطره ی خون علی(ع)
پرونده ی اعمال مرا امضا کن
شهادت شفیع شیعیان و مولای متقیان، علی (ع) تسلیت باد.

   + خلیل رنجبر - ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٩

انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس».

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

من در طى سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینى شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطینى، پیاپى خانه و کاشانه ایشان را بمباران مى‏کند ..

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاى اسلامى مى‏خواهم که براى کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى‏کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و مى‏تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزى مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

روح اللَّه الموسوى الخمینى‏

زمان: 16 مرداد 1358/13 رمضان 1399.

صحیفه امام، ج‏9، ص: 267

   + خلیل رنجبر - ٩:٢۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩

اعمال مشترکه شبهای قدر

اول : غسل است‏
علامه مجلسى رحمة الله علیه فرموده که غسل این شبها را مقارن غروب آفتاب کردن بهتر است که نماز شام را با غسل بکند.

 دوم : دو رکعت نماز است‏
در هر رکعت بعد از حمد هفت مرتبه سوره توحید بخواند و بعد از تمام شدن نماز ؛ هفتاد مرتبه أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ بگوید در روایت نبوى صلى الله علیه و آله است که از جاى خود برنخیزد تا حق تعالى او را و پدر و مادرش را بیامرزد.

سوم : قرآن مجید را بگشاید و بگذارد در مقابل خود و بگوید اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِکِتَابِکَ الْمُنْزَلِ‏ وَ مَا فِیهِ وَ فِیهِ اسْمُکَ الْأَکْبَرُ وَ أَسْمَاؤُکَ الْحُسْنَى وَ مَا یُخَافُ وَ یُرْجَى أَنْ تَجْعَلَنِی مِنْ عُتَقَائِکَ مِنَ النَّارِ پس هر حاجت که دارد بخواهد.

چهارم : آنکه مصحف شریف ( قرآن ) را بگیرد و بر سر بگذارد و بگوید اللَّهُمَّ بِحَقِّ هَذَا الْقُرْآنِ‏ وَ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ بِهِ وَ بِحَقِّ کُلِّ مُؤْمِنٍ مَدَحْتَهُ فِیهِ وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِمْ فَلا أَحَدَ أَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْکَ پس ده مرتبه بگوید بِکَ یَا اللَّهُ و ده مرتبه بِمُحَمَّدٍ و ده مرتبه بِعَلِیٍّ و ده مرتبه بِفَاطِمَةَ و ده مرتبه بِالْحَسَنِ و ده مرتبه بِالْحُسَیْنِ و ده مرتبه بِعَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ و ده مرتبه بِجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ و ده مرتبه بِمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ و ده مرتبه بِعَلِیِّ بْنِ مُوسَى و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ و ده مرتبه بِعَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ و ده مرتبه بِالْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ و ده مرتبه بِالْحُجَّةِ پس هر حاجت که دارى طلب کن .

پنجم : زیارت کند امام حسین علیه السلام را (در خبر است که: چون شب قدر می‏شود منادى از آسمان هفتم ندا می‏کند از بطنان عرش که حق تعالى آمرزید هر که را که به زیارت قبر حسین علیه السلام آمده)

ششم : احیا بدارد این شبها را(همانا روایت شده: هر که احیا کند شب قدر را گناهان او آمرزیده شود هر چند به عدد ستارگان آسمان و سنگینى کوه‏ها و کیل دریاها باشد)

هفتم : صد رکعت نماز کند که فضیلت بسیار دارد و افضل آن است که در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه سوره توحید بخواند.

هشتم : بخواند اللَّهُمَّ إِنِّی أَمْسَیْتُ لَکَ عَبْدا دَاخِرا لا أَمْلِکُ لِنَفْسِی نَفْعا وَ لا ضَرّا وَ لا أَصْرِفُ عَنْهَا سُوءا أَشْهَدُ بِذَلِکَ عَلَى نَفْسِی وَ أَعْتَرِفُ لَکَ بِضَعْفِ قُوَّتِی وَ قِلَّةِ حِیلَتِی فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ جَمِیعَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ مِنَ الْمَغْفِرَةِ فِی هَذِهِ اللَّیْلَةِ وَ أَتْمِمْ عَلَیَّ مَا آتَیْتَنِی فَإِنِّی عَبْدُکَ الْمِسْکِینُ الْمُسْتَکِینُ الضَّعِیفُ الْفَقِیرُ الْمَهِینُ اللَّهُمَّ لا تَجْعَلْنِی نَاسِیا لِذِکْرِکَ فِیمَا أَوْلَیْتَنِی وَ لا [غَافِلا] لِإِحْسَانِکَ فِیمَا أَعْطَیْتَنِی وَ لا آیِسا مِنْ إِجَابَتِکَ وَ إِنْ أَبْطَأَتْ عَنِّی فِی سَرَّاءَ [کُنْتُ‏] أَوْ ضَرَّاءَ أَوْ شِدَّةٍ أَوْ رَخَاءٍ أَوْ عَافِیَةٍ أَوْ بَلاءٍ أَوْ بُؤْسٍ أَوْ نَعْمَاءَ إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاءِ و این دعا را کفعمى از امام زین العابدین علیه السلام روایت کرده که در این شبها می‏خوانده در حال قیام و قعود و رکوع و سجود و علامه مجلسى رحمة الله علیه فرموده که بهترین اعمال در این شبها طلب آمرزش و دعا از براى مطالب دنیا و آخرت خود و پدر و مادر و خویشان خود و برادران مؤمن زنده و مرده ایشان است و اذکار و صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام آنچه مقدور شود و در بعضى از روایات وارد شده است که دعاى جوشن کبیر را در این سه شب بخوانند فقیر گوید که دعاى جوشن در سابق گذشت { برای خواندن دعای جوشن کبیر به کتاب مفاتیح الجنان مراجعه شود }  (و روایت شده: که خدمت حضرت رسول صلى الله علیه و آله عرض شد که اگر من درک کردم شب قدر را چه از خداوند خود بخواهم فرمود عافیت را)

برگرفته از کتاب مفاتیح الجنان ( از تالیفات ثقة المحدثین حاج شیخ عباس قمی (ره) ) 

   + خلیل رنجبر - ٥:۱۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٩

ماه مبارک رمضان

بهر ایام دگر چون افسر است
ماه گشتن ، سیر کردن در وجود
با تعبد ، با تهجد ، با سجود
روزه یعنی نفس خود پاک کن
قلب ابلیس درونت چاک کن
را ه پرواز است سوی آسمان
ماه گردیدن بسان عاشقان
روزه هنگام سوال است و دعا
پر زدن با بال همت تا خدا
شهر یکرنگی و بی آلایشی
ماه تقصیر و گنه فرسایشی
عاشقان معشوق خود پیدا کنند
تا سحر در گوش او نجوا کنند
درد خود گویند با درمان خویش
با طبیب و یا انیس جان خویش
فاش راز و گفته های خود کنند
ذکر سر و غصه های خود کنند
روزه رسوا کردن شیطان دون
پاک گشتن چون شهید غرقه خون
فصل پاکی درون ما بود
نا امید از دام انسان می شود

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٩

میلاد اولین گل بوستان علی و زهرا مبارک باد

روزه داران به رهش جان و دل ایثار کنید

امشب از جام تولای وی افطار کنید

میلاد کریم اهل بیت مبارک باد

   + خلیل رنجبر - ۳:٢٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٩

سید حسن خمینی سفره افطار عبدالله نوری را ترک کرد

 سید حسن خمینی در اعتراض به ترکیب مهمانان عبدالله نوری به ویژه حضور چهره های ساختار شکن مراسم افطار را نیمه تمام ترک کرد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق، در مراسم افطاری عبدالله نوری که در منزل وی در منطقه دربند برگزار شد، طیف های مختلفی از مجمع روحانیون، مشارکت، سازمان مجاهدین، نهضت آزادی و ملی - مذهبی ها حضور داشتند.
از چهره های حاضر در این مراسم می توان به خاتمی، کروبی، خوئینی ها، عطریانفر،آقاجری، یاسر خمینی، مجید انصاری، موسوی لاری و برخی خانواده های زندانیان فتنه اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، سید حسن خمینی پس از حضور در منزل عبدالله نوری و مشاهده ترکیب حاضران، با صرف افطاری مختصر جلسه را ترک کرد.
در این میان اصرار نوری بر اقامه نماز جماعت، صرف شام و مشاوره در باره برخی مباحث سیاسی بی نتیجه ماند.
یکی دیگر از حاشیه های این مراسم بی اعتنایی خاتمی به کروبی و حضور آنان در دو محل جداگانه بود.

   + خلیل رنجبر - ٦:٠۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩