با ولایت زنده ایم


ملتی که بصیرت نداشته باشد فریب می خورد. امام خامنه ای (روحی فداه)

پندهای شیطان به حضرت موسی (ع)

روزی شیطان به حضرت موسی (ع) عرض کرد : می خواهم تو را هزار و سه پند دهم ! حضرت موسی فرمود : تو چه می دانی که من نمی دانم ؟ جبرئیل به حضرت موسی فرمود : ای موسی ، هزار فریب است ، اما سه پند او را بشنو . حضرت موسی به شیطان فرمود : سه پند از یکهزار و سه پند را بگو.گفت : اول اگر در دلت ، نیت انجام کار خیری کردی زود شتاب کن که تو را پشیمان کنم ، دوم ، چنان چه با زن بیگانه ای نشتی از من غافل مباش که تو را گناه اندازم ، سوم ، چون غضب بر تو چیره شد ، جای خود را تغییر ده که فتنه به پا کنم.

   + خلیل رنجبر - ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸۸

با امیرالمومنین علی (ع) در نهج البلاغه :

روش برخورد با فتنه‏ها

درود خدا بر او، فرمود: در فتنه‏ها، چونان شتر دو ساله باش، نه پشتی دارد که سواری دهد، و نه پستانی تا او را بدوشند

(حکمت 1)

   + خلیل رنجبر - ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸۸

راز دل با شهیدان

-         ای شهیدان دست ما را هم بگیرید .

-         به دوستانمان بگوئید ما بیچارگان را فراموش نکنند .

-         شهدا شرمنده شمائیم .

-         برای شادی روح مطهر شهدا صلوات .

   + خلیل رنجبر - ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸۸

ای عاشقان سیدالشهدا یادتان بخیر

وصیت نامه شهداء را مطالعه کنید که انسان را می لرزاند و بیدارو میکند.‍ [امام خمینی (ره)]

فرازی از وصیتنامه سردار سرلشکر پاسدار شهید مهندس مهدی  باکری  .

مسئولیت : فرمانده دلاور لشکر 31عاشورا

 یا رب العفو . خدایا نمیرم در حالیکه از ما راضی نباشی ای وای که سیه روی خواهم بود . خدایا چقدر دوست داشتنی و پرستیدنی هستی هیهات نفهمیدم . خون باید میشدی و در رگهایم جریان می یافتی و سلولهایم یا رب یا رب می گفتند . یا ابا عبدالله شفاعت، آه چقدر لذتبخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربش ولی چه کنم تهیدستم . خدایا قبولم کن .

   + خلیل رنجبر - ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸۸

عید فطر

مسلمانان روزه دار  که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند مى‏طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است.

امیرالمؤمنین على(علیه السلام) در یکى از اعیاد فطر خطبه اى خوانده‏ اند و در آن مؤمنان را بشارت و مبطلان را بیم داده ‏اند:

 اى مردم! این روز شما روزى است که نیکوکاران در آن پاداش مى‏گیرند و زیانکاران و تبهکاران در آن مایوس و ناامید مى‏گردند و این شباهتى زیاد به روز قیامتتان دارد، پس با خارج شدن از منازل و رهسپار جایگاه نماز عید شدن به یاد آورید خروجتان از قبرها و رفتنتان را به سوى پروردگار، و با ایستادن در جایگاه نماز به یاد آورید ایستادن در برابر پروردگارتان را و با بازگشت ‏به سوى منازل خود، متذکر شوید بازگشتتان را به سوى منازلتان در بهشت‏ برین، اى بندگان خدا، کمترین چیزى که به زنان و مردان روزه ‏دار داده مى‏شود این است که فرشته‏اى در آخرین روز ماه رمضان به آنان ندا مى‏دهد و مى‏گوید:

هان! بشارتتان باد، اى بندگان خدا که گناهان گذشته‏ تان آمرزیده شد، پس به فکر آینده خویش باشید که چگونه بقیه ایام را بگذرانید.

 عید فطر داراى اعمال و عباداتى است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و در مفاتیح الجنان  نیز آمده است.

روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد ، استغفار کرده حضرت امام حسین (ع) را زیارت کند و روز خود را به  تنبلى نگذراند و خیر دنیا و آخرت را بطلبد.

در قنوت نماز عید مى‏خوانیم:

بارالها! به حق این روزى که آن را براى مسلمانان عید و براى محمد(ص) ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قرار دادى از تو مى‏خواهم که بر محمد و آل محمد درود بفرستى و مرا در هر خیرى وارد کنى که محمد و آل محمد را در آن وارد کردى و از هر سوء و بدى خارج سازى که محمد و آل محمد را خارج ساختى، درود و صلوات تو بر او و آنها، خداوندا، از تو مى‏طلبم آنچه بندگان شایسته ‏ات از تو خواستند و به تو پناه مى‏برم از آنچه بندگان خالصت‏ به تو پناه بردند.

   + خلیل رنجبر - ٩:۳٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۸

اس ام اس عید فطر

فرا رسیدن عید سعید فطر بر شما عزیزان  مبارک باد.

 

و چقدر سخت است , که این عزیزترین عید را بدون آن عزیزترین غایب از نظر بگذرانیم اللهم عجل لولیک الفرج

خدایا به ما توفیق ده تا از کسانی باشیم که حاصل دسترنج یکماه رمضان خود را ، از این به بعد هم حفظ کنیم

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت    صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

   + خلیل رنجبر - ٩:٢٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۸

پیامبر و کارشکنان داخلی

یکی از مسائل قابل توجه در زندگی پیامبر اعظم (ص) که گاهی سوال برانگیز است، نحوه برخورد ایشان با عناصر کارشکن و منافقی بود که ظاهراً جزء بدنه جامعه اسلامی بودند و با مسلمین تعامل و حشر و نشر داشتند و هر روزه در مسجد حاضر می شدند و معمولاً در سفرهای جهادی همراه پیامبر بودند و در همان حال، یکی از بزرگترین مشکلات زندگی سیاسی پیامبر و مسلمانان بودند. یعنی در برپا کردن جنگ روانی و ناآرامی در جامعه مسلمین، هیچ گونه کوتاهی نمی کردند و در هر موقعیت مناسبی به عنوان ستون پنجم دشمن عمل می کردند. در این نوشتار کوشش می شود که حتی المقدور به سوالات زیر پاسخ داده شود:
1 - چرا عده ای به جای رویارویی مستّقیم با مسلمین، نقاب اسلام به چهره کافر خود می زنند و با ظاهری اسلامی به جنگ اسلام می آیند؟
2 - چرا پیامبر (ص) این عناصر خطرّناک را در جمع مسلمانان می پذیرفتند؟
3 - چرا پیامبر در برابر آتش افرّوزی و فتنه انگیزی ها و تجمّعات غیرقانونی ایشان، اغلب، سیاست مدارا داشتند و اقدام به تنبیه و مجازات ایشان نمی کردند؟
4 - و بالاخره چرا گاهی پیامبر (ص) فراتر از مدارا، به بعضی از این عناصر موقعیت هایی ویژه و مناصبی اعطا می کردند یا وساطت ایشان را برای صرف نظر کردن از مجازات دشمنان می پذیرفتند؟
به عنوان مقدمه باید یادآوری کرد که از اول اسلام تا زمانی که پیامبر در مکه بودند و هجرت به مدینه نکرده بودند، مسلمان شدن، برابر بود با فشار و شکنجه و محاصره در شعب ابی طالب و رانده شدن از خانه و فرار به حبشه و غیره. در این مقطع تاریخی بعید بود کسی با انگیزه های غیرالهی وارد جرگه مسلمین شده باشد.
لیکن از زمانی که پیامبر از مکه هجرت فرمودند و در مدینه موفق به تشکیل حکومت شدند، شرایط به کلی دگرگون شد. دو قبیله اوس و خزرج که ده ها سال با هم جنگ و جدال داشتند، اخیراً به این نتیجه رسیده بودند که این کینه توزی ها را کنار گذاشته، عبدالله بن ابی را به عنوان پادشاه خود برگزینند. حتی کار به آنجا رسیده بود که عبدالله سفارش ساخت تاج شاهی داده بود و قرار بود که در آینده ای نزدیک، اقدام به تاج گذاری نماید.

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ٥:۱٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۸

علائم ظهور حضرت ولیعصر (عج)

امام صادق علیه السلام فرمودند: «علامت را بشناس»تا به گمراهى نیفتى و در ضلالت قدم ننهى، دزدان راه و مدعیان دروغین نتوانند تو را به سوى خویش دعوت کنند، و این نشانى روشن براى حقیقت است. و این ندا; نداى فجرصادق است که در صبح صادق دمیده خواهد شد، و در آخر روز، شیطان آخرین تلاش خویش را براى گمراهى خلق مى نماید، و مردم را به کفر و شرک مى خواند.
قُل کل متربّص فتربّصوا بگو همه منتظرند پس منتظر باشید
ظهور حضرت حجت چنان واقعه عظیمی است که نشانه عظمتی بس سترگ را می طلبد .از طرفی این نشان باید راه را بر ادعاهای دروغین مدعیان بربندد.
واقعه « صیحه آسمانی»، «فریاد آسمانی»، « دست اشارتی از آسمان» و... همگی مصداقهای این امر عظیمند. سیطرة تکنولوژیکی انسان عصر فضا نیز بیشک نشانه ای عظیم را می طلبد تا مرهم دردهای رنج دیدگان زمین باشد! و چنین امری در ظهور نوادة پاک رسول اکرم مهدی موعود رخ می نماید.به طوری که شیاطین زمینی و آسمانی به دست و پا افتاده و در صدد تخطیه ندای آسمانی برمی آیند.ولی « حقیقت ماندنی و باطل رفتنی است».

این مقاله مختصر کنکاشی در این بزرگترین نشانة ظهور پاک مهدی (عج) است که از سایت اینترنتی شبکه امام مهدی ارواحنا فداه برگرفته شده است. نگارنده کنکاشی را نیز در آینده نزدیک تقدیم خواهد کرد قُل کل متربّص فتربّصوا بگو همه منتظرند پس منتظر باشید.

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸۸

جنگ روانی

جنگ روانی در کلام رهبر معظم انقلاب :

امروز هر کس که مردم را نامید کند و به خود ، به مسئولین و به آینده بی اعتماد کند به دشمن کمک کرده است .

مهمترین مبارزه دشمن با ملت ایران جنگ روانی است .

 یک بخشی از جنگ روانی دشمن دامن زدن به اختلاف در داخل کشور ، اختلافات قومی – اختلافات مذهبی – اختلافات جناحی – اختلافات صنفی و رقابتهای صنفی را ترویج و تبلیغ می کند .

پایداری فرهنگی و جنگ فرهنگی مشکل تر از نبرد در جبهه است .

  ادامه مطلب  
   + خلیل رنجبر - ۱:۳٢ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٧ شهریور ۱۳۸۸

تنبلی و فقر

امیرمؤمنان على(علیه السلام) مى فرماید:

إنَّ الأَشْیاءَ لَمّا ازْدَوَجَتْ إزْدَوَجَ الْکَسَلُ وَ الْعَجْزُ فَنَتَجا بَیْنَهَما اَلْفَقْرَ(1)

ترجمه

آن روز که همه چیز با هم ازدواج کردند «تنبلى» و «ناتوانى» به هم آمیخته و از آن دو فرزنى به نام «فقر و تنگدستى» متولد شد!

شرح کوتاه (2)

   همه چیزى در پرتو سعى و کوشش به دست مى آید این حقیقتى است که اسلام به ما آموخته.

   تنبلى، سستى، ناتوانى، و فرار از برابر حوادث سخت و مشکلات، چیزى است که با روح ایمان هرگز سازگار نیست.

   اینها مولودى جز فقر، فقر در همه جهات، فقر اقتصادى و اخلاقى و معنوى نخواهد داشت، در حالى که مردم با ایمان باید در تمام جهات متّکى به خود و بى نیاز باشند.

1. بحارالأنوار، جلد 78، صفحه 59 و تحف العقول، صفحه 158.

2- کتاب یکصد و پنجاه درس زندگی

   + خلیل رنجبر - ٤:٢٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸۸

علت پیدایش فتنه ها

با توجه به وجود فتنه در جامعه  حضرت علی (ع) در خطبه 50 نهج البلاغه در مورد علت پیدایش فتنه ها می فرمایند:

  همانا آغاز پدید آمدن فتنه ها هوا پرستی و بدعت گذاری در احکام آسمانی است نو آوری های که قرآن با آن مخالف است و گروهی (با دو انحراف یاد شد ) بر گروه دیگر سلطه و ولایت یابند که بر خلاف دین خداست پس اگر باطل با حق محفوظ نمی شد بر طالبان حق پوشیده نمی ماند و اگر حق از باطل جدا و خالص می گشت زبان دشمنان قطع می گردید . اما قسمتی از حق و قسمتی از باطل را می گیرد و به هم می آمیزند . (1) آنجاست که شیطان بر دوستان خود چیره میگردد و تنها آنان که مشمول لطف و رحمت پروردگارند نجات خواهند یافت.

1 – آنانکه می خواهند مکاتب شرقی و غربی را با آب و رنگ اسلامی جلوه گر سازند زیرا هر مکتبی و هر واژه ای جایگاه خواص خودش را دارد .  

   + خلیل رنجبر - ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸۸

هفته دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس

 

تابلو نوشته ها

-         تا زنده ایم رزمنده ایم

-         آرزوی شهادت

-         اسلام حالا حالاها خون می خواهد

-         امروز سازش در جنگ دفن اسلام است

-         بالاترین گرفتاری ما حب نفس است

-         برادر رزمنده لبخند بزن

-         بسیجی دیده بیدار عشق است

-         بنوش به یاد لب تشنه ها

-         حق پیروز است

-         بسیجی خستگی را خسته کرده

-         جرم ما این است که با آمریکا مخالفیم

-         جنگ ما برای مکتب ماست

-         سومار شهر غمزده آزادیت مبارک

-         شهادت هنر مردان خداست

-         ما آمریکا را زیر پا می گذاریم

   + خلیل رنجبر - ٩:٢٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸۸

روز قدس

روز قدس؛ روز احیاى اسلام.

اسرائیل، دشمن بشریت، دشمن انسان، که هر روز غائله ایجاد مى‏کند و برادرهاى ما را در جنوب لبنان به آتش مى‏کشد، باید بداند که دیگر اربابهاى او رنگى ندارند در دنیا، و باید انزوا اختیار کنند؛ طمعها را از ایران باید قطع کنند، دستهاى آنها باید از همه ممالک اسلامى قطع شود؛ عمال آن در همه ممالک اسلامى باید کنار بروند. روز قدس روز اعلام یک چنین مطلبى است. اعلام این است به شیاطینى که ملتهاى اسلام را مى خواهند کنار بگذارند، و ابرقدرتها را به میدان بیاورند. روز قدس روزى است که قطع آمال آنها را بکند؛ و به آنها هشدار بدهد که گذشت آن زمانها ..

روز قدس روز اسلام است. روز قدس روزى است که اسلام را باید احیا کرد و احیا بکنیم، و قوانین اسلام در ممالک اسلامى اجرا بشود. روز قدس روزى است که باید به همه ابرقدرتها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما، به واسطه عمال خبیث شما، واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است. باید مسلمین بهوش بیایند.

حضرت امام خمینی (ره)  صحیفه امام، ج‏9، ص: 277

   + خلیل رنجبر - ٤:٥٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸۸